آقایان و یا مردها چه هدیه ای دوست دارند؟

آقایان و یا مردها چه هدیه ای دوست دارند؟


شش راه ساده و جالب جهت انتخاب هديه براي اقايون
معمولاً خريـدن کادو براي آقـايـون کــار ساده اي نيست؛ اما همچـنان که روز مرد نزديک مي شـود و زمان تهيه کـادو فــرا مي رسد (چه آنرا دوست داشته بــاشيم چه نداشته باشيم) بايد به اين فکر باشيم که معماي “چه چـيز مي تـوانـم بـه او هـديـه بـدهـم کـه دوسـت داشته باشد؟” را به هر نحوي که شده حل نماييم.

اگر همسري داريد که هر چيزي که فکرش را مي کنيد، دارد ، يا يک برادر که هر روز سرگرمي هايش را تغيير مي دهد، و يا پدري که به شما مي گويد هيچ چيز نمي خواهد برايش بخريد – به ويژه چيزهايي که خيلي دوست مي دارد – بنابراين در اين شرايط، تهيه کادوي مورد علاقه هر يک از افراد مذکور، کار واقعاً چالش آميزي است.
هر چند هيچ هديه مناسبي وجود ندارد که به وسيله آن بتوان تمام آقايون را راضي نگه داشت، اما اين 6 نکته شما را با ذهنيت خريد هديه آشنا مي کند و به شما کمک ميکند هديه اي را برايشان انتخاب کنيد که از ته دل آنرا دوست بدارند.

1- به کارايي فکر کنيد نه به احساساتي که القا مي کنند
پروفسور “مارگارت راکر” داراي دکتراي روانشناسي و متخصص در امورد هدايا، معتقد است که: “در روابط ميان جنس هاي مخالف، بايد به اين نکته توجه داشت که آقايون تصور مي کنند کادو تنها يک مبادله اقتصادي است.”
در حالي که ممکن است يک خانم از خانه اي پر از گل رز حيرت زده شود، يک مرد، بيشتر از هديه اي خوشش مي آيد که بتواند آنرا نگهداري کرده و از آن استفاده کند. حالا به نظرتان چوب هاي بيلياردي که ستاره هاي زيبا روي آن نقاشي شده باشند، و يا يک جفت دمپايي رو فرشي جديد چطور است.
2- ببينيد چه مي خواهد
همانطور که ميدانيد خانم ها زمانيکه کادويي را مي خواهند معمولاً در لفافه به آن اشاره مي کنند و سعي مي کنند با اشاره غير مستقيم توجه آقايون را به سمت آن جلب کنند، اما آقايون هيچ علاقه اي به انجام اين کار ندارند، آنها دقيقاً چيزي را که ميخواهند، به زبان مي آورند. به جاي اينکه وقت خود را تلف کنيد و به دنبال يک “سورپرايز” براي آنها باشيد، فقط چيزي که آنها مي خواهند را برايشان تهيه کنيد و خواهيد ديد که اين مطلب آنها را بيش از پيش خوشحال مي کند
نکته اصلي در اينحا اين است که ببينيد او چه مي خواهد و همان را برايش تهيه کنيد، نه چيزي که خودتان دوست داريد را بخريد. (يا چيزي که فکر مي کنيد برايش مناسب است)

3- به علايق او توجه کنيد
ما به دنبال خريد کادويي کاربردي براي آقايون هستيم به همين دليل بايد مطمئن شويم که او به آن علاقه دارد. اگر احساس مي کنيد به ورزش علاقه دارد، مي توانيد برايش بليط هاي يک مسابقه ورزشي را که ديگر در بازار موجود نيستند را خريداري کنيد و يا وسايل ورزشي خاطره آميز (مثلا توپ فوتبالي که عکس تيم قهرمان مورد علاقه اش روي آن حک شده باشد) را برايش تهيه کنيد. مردي که باغباني را دوست داشته باشد، يک وسيله باغباني و يا يگ گياه کمياب، او را بيش از پيش خوشحال خواهد کرد. آيا او به تماشاي فيلم علاقمند است؟ شايد يک DVD Player و يا سيستم صوتي دالبي و يا حتي چند تا CD و DVD برايش جالب تر از هر وسيله ي ديگري باشد.

4- از هداياي معمولي پرهيز کنيد
اين قانون همانطور که براي خانم ها کاربرد دارد، در مورد آقايون نيز صحت دارد. بيشتر مردم، از جمله آقايون، هيچ ارزشي براي کادوهاي رايج و پيش پا افتاده قائل نيستند.
اين قبيل هدايا، مانند: جوراب و لباس زير که هر سال به او مي دهيد به عنوان کادوهايي ” کم ارزش” شناخته مي شوند و طرف مقابل احساس مي کند که شما براي تهيه آنها هيچ تلاشي نکرده و هيچ زحمتي به خودتان نداده ايد؛ به گفته “راکر” همه اين نوع کادوها به يک چشم ديده مي شوند.
راکر مي گويد: “اگر هديه مورد نظر شما، همان کادويي باشد که در جا رختي نگهداري مي کنيد، مي توانيد آنرا به هر کسي که مي خواهيد بدهيد و ارزش خاصي نخواهد داشت.”
5- چيز جالبي در آن وجود داشته باشد
هر چند تعداد بسيار زيادي از آقايون براي يک کادوي کاربردي ارزش بسيار زيادي قائل مي شوند (يک دست لباس کار جديد، لوله آبياري، و …) اما اگر بخواهيم کلي صحبت کنيم، آقايون بيشتر کادويي را دوست مي دارند که برايشان جالب باشد.
(البته اينجا يک استثنا هم وجود دارد و مربوط مي شود به کسانيکه داراي درآمد ثابتي هستند و سن و سالي از آنها گذشته؛ که در اين مورد آنها بيشتر چيزي که در حال حاضر به آن نياز دارند را ترجيح مي دهند.)
بايد چيزي را پيدا کنيد که آقايون از آن استفاده کنند، اما در عين حال استفاده کردن از آن نيز برايشان جالب باشد. هديه شما نبايد چيزي باشد که تنها به درد کار بخورد؛ براي مثال اگر براي يک مرد، يک ست کامل جعبه ابزار بخريد، مثل اين است که براي يک خانم جارو برقي بخريد، مگر اينکه آقا عاشق مکانيکي باشد و شما هم همان جعبه ابزاري را برايش تهيه کنيد که مدتها به دنبالش بوده.

6- از عقلتان هم کمي استفاده کنيد
آقايون هم بدشان نمي آيد که احساس دوست داشته شدن بکنند؛ يک هديه متفکرانه به راحتي مي تواند در آنها احساس عشق و پشتيباني را بيدار کند. اما به راستي چه چيز باعث مي شود يک کادو متفکرانه جلوه کند؟ پيدا کردن چيزي که او دوست مي دارد و به آن علاقمند است.
هر چند وقت يکبار هم مي توانيد کادويي به او هديه دهيد که خودتان برايش درست کرده باشيد، مثل تابلويي که بر روي آن تصوير مورد علاقه اش را نقاشي کرده ايد، و يا يک جعبه پر از شيريني هاي خانگي که دوست مي دارد

هدیه‌های پوشیدنی
لباس: بیشتر مردها از خرید کردن خوش‌شان نمی‌آید و اگر زحمت خرید را از سر آن‌ها کم کنید، خوشحال خواهند شد. اگر به سلیقه خودتان مطمئن هستید، با توجه به لباس‌هایی که می‌پوشد یک بلوز مناسب برای او بخرید.
با فروشنده قرار بگذارید و اگر لباس اندازه یا مورد پسند نبود، بتوانید آن را تعویض کنید. خرید شلوار یا کفش عاقلانه به‌نظر نمی‌رسد چون حتما قبل از خرید باید امتحان شوند.
کمربند: از آن هدیه‌هایی است که مردها همیشه به آن نیاز دارند. یک کمربند چرمی همیشه آن‌ها را خوشحال می‌کند. پس می‌توانید از کمربندهایی که با کیف پول و لوازم دیگر در یک جعبه فروخته می‌شوند، استفاده کنید.
کیف: کیف پول یا کیف دستی. بسته به هزینه‌ای که درنظر گرفته‌اید، می‌توانید کیف‌هایی با کیفیت متفاوت بخرید.
کلاه: خیلی از مردها اهل کلاه هستند و از داشتن مدل‌های مختلف کلاه لذت می‌برند. شما با پیدا کردن یک مدل زیبا می‌توانید او را خوشحال کنید.

همراه‌های محبوب
ساعت: همه مردها از زیورآلات خوش‌شان نمی‌آید اما ساعت یکی از آن چیزهایی است که همیشه استفاده می‌کنند. ساعت یک همراه خوب است و اگر دنبال هدیه‌ای با قیمت نسبتا زیاد هستید می‌توانید آن را انتخاب کنید.
جاسوئیچی: این یک هدیه کوچک و به‌یاد‌ماندنی است و به یاد داشته باشید انتخاب درست آن سلیقه شما را نشان می‌دهد.
دستمال گردن یا شال: یک هدیه لوکس که همیشه به یاد خواهد ماند. برای خرید آن باید لباس‌هایی که دارد را به یاد بیاورید و با توجه به آن‌ها رنگ مناسب را انتخاب کنید.
ست اصلاح: ادکلن، افتر شیو، خمیر ریش و حتی ماشین ریش‌تراش، از پرطرفدارترین وسایل بهداشتی مردانه هستند که می‌توانید خریداری کنید. این محصولات به‌صورت یک مجموعه در بسته‌بندی‌های زیبا فروخته می‌شوند.
هیجان انگیز و خاص
لوازم تحریر: همه مردها از لوازم تحریر خوش‌شان می‌آید و همچنین با قیمت‌های متفاوت هم پیدا می‌شود. بسته به هزینه‌ای که می‌خواهید بکنید می‌توانید یک خودکار ساده بخرید یا سِت خودنویس و لوازم دیگر.
جعبه ابزار برای ماشین: مردها هر چقدر هم که بزرگ شوند باز هم از داشتن یک جعبه ابزار زیبا لذت می‌برند. جعبه ابزارهایی برای ماشین هم در بازار هست که بسته‌بندی‌های خیلی زیبایی دارند.
قطب‌نما و چاقو: میدان منیریه پر از وسایلی است که مردها از داشتن آن خوشحال می‌شوند. یک قطب‌نما، چاقوی همه‌کاره ســـفر، چراغ‌های پیشانی یا حتی کیسه خواب، مردانی که اهل سفر نیستند را هم خوشحال می‌کند.
مجموعه فیلم و سریال: برای آن‌هایی که اهلش هستند بهترین هدیه است. می‌توانید مجموعه فیلم‌های کارگردان مورد علاقه یا سریالی که دوست دارد را از فروشگاه‌های سروش بخرید یا به مراکز فروش فیلم سفارش دهید.
کتاب: تنوع کتاب آنقدر زیاد است که غیرممکن است کتابی با سلیقه کسی که می‌خواهید برایش کادو بخرید پیدا نکنید. بعضی‌ها رمان دوست دارند، بعضی تاریخ و سیاست و بعضی دیگر کتاب‌های راهنما.
وسایل الکترونیکی: موبایل هدیه‌ای تکراری است. به جای آن با کمی گشتن در بازار‌های وسایل الکترونیکی به چیزهای جالب‌تری برمی‌خورید. مثلا پلی استیشن پرتابل، فلش، تبلت،MP4 یا DVD Playerپرتابل هدیه‌های خوبی هستند.
پیشنهاد سایت دیلی :
متن و جملات کوتاه و کارت پستالی عاشقانه زیبا جدید
شعر و متن عاشقانه تبریک ولنتاین
متن و شعرهای عاشقانه و احساسی کوتاه و رمانتیک با تصویر
عکس پروفایل عاشقانه + عکس نوشته عاشقانه احساسی
عکس های پروفایل عاشقانه دونفره

آقایان و یا مردها چه هدیه ای دوست دارند؟

مطالعه بیشتر

دسته‌بندی نشده
74 بازدید