آیا احمدی نژاد در انتخابات 96 تایید صلاحیت می‌شود ؟

آیا احمدی نژاد در انتخابات 96 تایید صلاحیت می‌شود ؟

آیا احمدی نژاد تایید صلاحیت می‌شود ؟

ثبت نام محمود احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری سال 96

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق، حمید بقایی معاون اجرایی رئیس دولت دهم و اسفندیار رحیم مشایی صبح امروز (چهارشنبه 23 فروردین) در ستاد انتخابات کشور حضور یافتند. احمدی نژاد

در جریان این حضور، محمود احمدی نژاد و حمید بقایی داوطلب انتخابات ریاست جمهوری شدند.
گفتنی است، محمود احمدی نژاد سال گذشته (95/7/6) طی نامه ای خطاب به رهبر معظم انقلاب در پاسخ به توصیه ایشان، اعلام کرده بود که کاندیدا نمی شود.

ثبت نام از داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری 96 از روز گذشته (سه شنبه 22 فروردین) آغاز شده و تا روز شنبه 26 فروردین ادامه دارد.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در روز جمعه 29 اردیبهشت امسال برگزار می شود.

احمدی نژاد پس از ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری چه گفت؟

احمدی نژاد پس از ثبت نام چه گفت
محمود احمدی نژاد پس از ثبت نام در وزارت کشور برای شرکت در انتخابات آتی ریاست جمهوری، در جمع خبرنگاران حضور یافت.احمدی نژاد

احمدی نژاد

احمدی نژاد به خبرنگاران گفت:رهبری سفارش فرمودند شرکت نکنم، پذیرفتم. گرچه توصیه ایشان به معنای نهی نبود و توصیه بود.
وی خاطرنشان کرد:توصیه رهبری مانع حضور من نبود.

 
احمدی نژاد اظهار داشت:علیرغم فشارگسترده ازناحیه ملت بر این خادم است برای ورود به صحنه، اما به قول اخلاقیم، پایبندم؛ ثبت نامم برای حمایت از بقایی است.
وی افزود:من به قول اخلاقی که برای عدم کاندیداتوری در انتخابات دادم پایبندم، و امروز حضور و ثبت نام من برای حمایت از بقایی است.

واکنش ها به ثبت نام احمدی نژاد برای انتخابات 96

بازتاب ثبت نام احمدی نژاد در انتخابات 96
دومین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری دولت دوازدهم امروز صبح در محل وزارت کشور آغاز شد.احمدی نژاد

احمدی نژاد

از مهمترین چهره هایی که برای کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری حضور یافت محمود احمدی نژاد و حمید بقایی بودند.
محمود احمدی نژاد به همراه حمید بقایی و اسفندیار مشایی در وزارت کشور حضور یافت و با توجه به اینکه اعلام کرده بود کاندید نخواهد شد برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.


در ادامه واکنش های داخلی و خارجی به ثبت نام احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری دولت دوازدهم را میخوانید.
واکنش های داخلی به کاندیداتوری احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری 96
واکنش صالحی به کاندیداتوری احمدی نژاد
پس از پایان جلسه امروز هیئت دولت، خبرنگاری از صالحی می خواهد که نظرش را درباره کاندیداتوری رسمی محمود احمدی نژاد برای انتخابات آتی ریاست جمهوری اعلام کند، که او در ابتدا گفت:سوالات سخت نپرسید.
صالحی بعد از آنکه با سماجت خبرنگار مواجه شد، اینگونه جواب داد:باید مطابق نظر آقا عمل کنیم.
امیری:توصیه های رهبری برای همه لازم الاجرا است

حسینعلی امیری صبح امروز در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره ثبت نام محمود احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد:فرمایشات مقام معظم رهبری و توصیه های ایشان برای همه لازم الاجرا است. بنابراین همه ما که در ساختار نظام جمهوری اسلامی خدمت می کنیم این وضعیت را باید قبول داشته باشیم که ولایت فقیه یک واقعیت است که علاوه بر آموزه های دینی در قانون اساسی ما هم بر آن تاکید شده است، بنابراین هر کس که می خواهد در نظام جمهوری اسلامی مسئولیت بپذیرد، قاعدتا باید کلیه اصول قانون اساسی را هم قبول داشته باشد و بر اساس آن عمل کند.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه افراد باید خود را با قانون اساسی تطبیق دهند، اظهار کرد:در چنین ساختاری تبعیت از ولایت فقیه یک اصل است.
واکنش نعمت زاده به کاندیداتوری احمدی نژاد

محمدرضا نعمت زاده در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در مورد ثبت نام های امروز انتخابات ریاست جمهوری به خصوص ثبت نام آقایان احمدی نژاد و بقایی گفت:من درست خبر ندارم اما در مسیری که می آمدم یکی از دوستان این خبر را دادند. تصمیم نهایی در این خصوص با مردم و نظام است.

واکنش ابتکار به ثبت نام احمدی نژاد

معاون رییس جمهور در واکنش به ثبت نام محمود احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری گفت:حرف خاصی در این زمینه نمی توانیم بزنیم. خبری است که همه شنیده اند و همه امیدواریم با موازین و چارچوب هایی که وجود دارد و بالاتر از همه فرمایشات رهبری انتخابات خوبی برگزار شود. کاری نکنیم که مبانی اخلاقی، شرافت و کرامت انسانی که برای ما بسیار ارزشمند است از بین برود و برخی رفتارها باعث فرسایش اخلاق در جامعه شود.
ابتکار با اشاره به عملکرد دولت نهم و دهم خاطرنشان کرد:این بحث در جامعه اسلامی بسیار مهم است که ما در خصوص تخریب رقیب در عرصه ای مانند انتخابات تا کجا باید پیش برویم و برای اثبات خودمان به چه کارهایی باید دست بزنیم؟ برخی از کسانی که وارد عرصه انتخابات ریاست جمهور می شوند، امتحان خودشان را پس داده اند و این برای مردم و دستگاه های نظارتی مشخص شده است.
واکنش الیاس نادران به حضور احمدی نژاد در انتخابات 96

الیاس نادران، نماینده اصولگرای مجلس و از حامیان سابق وی در توییتر خود نسبت به نامزدی محمود احمدی نژاد انتقاد کرد و نوشت:پایان احمدی نژاد

آیا احمدی نژاد انتخابات 96 تایید صلاحیت می‌شود ؟

بازتاب خبر کاندیداتوری احمدی نژاد در رسانه های بین المللی

 خبر ثبت نام رئیس جمهوری سابق ایران در انتخابات ریاست جمهوری در رسانه های بین المللی بازتاب داشته و اکثر رسانه ها در خبری فوری این رویداد را پوشش دادند.
خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که خبرنگاران این خبرگزاری، «محمود احمدی نژاد» رئیس جمهوری ایران را دیده اند که برای ثبت نام در انتخابات ماه می، وارد محل ثبت نام شده است.
بنا بر اعلام این خبرگزاری، احمدی نژاد پیش از این گفته بود که به دنبال توصیه آیت الله خامنه ای، در انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا نخواهد شد. ولی بسیار از تندروها در ایران به دنبال کاندیدایی با ادبیات قاطع و تند بودند که بتواند در برابر «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا عرض اندام کند.
شبکه خبری سی ان ان نیز در خبری فوری گزارش داد که محمود احمدی نژاد وارد محل ثبت نام کاندیداها برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری شده است.
بر اساس این گزارش این شبکه، ثبت نام احمدی نژاد در حالی صورت می گیرد که آیت الله خامنه ای، رهبر ایران خواستار عدم حضور وی در این انتخابات شده بود.
خبرگزاری رویترز نیز اعلام کرد رئیس جمهوری سابق ایران امروز –چهارشنبه- به عنوان نامزد انتخابات آتی ریاست جمهوری ثبت نام کرد.
این خبرگزاری گزارش داد که این اقدام در حالی صورت می گیرد که رهبر ایران پیش تر به وی توصیه کرده بود در انتخابات ریاست جمهوری شرکت نکند.
ثبت نام برای انتخابات 19 ماه می دوشنبه گذشته آغاز شد و به مدت پنج روز ادامه دارد.
روزنامه عرب زبان النهار نیز نوشت که «محمود احمدی نژاد» رئیس جمهور سابق ایران به رغم توصیه رهبر این کشور برای عدم کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری، اقدام به ثبت نام در این انتخابات کرد.
صفحه عربی خبرگزاری اسپوتنیک نیز اعلام کرد محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری سابق ایران که پیش تر اعلام کرده بود از «حمید بقایی» در انتخابات حمایت خواهد کرد، به رغم توصیه آیت الله خامنه ای مبنی بر عدم حضور وی در انتخابات به عنوان کاندیدا، به صورت غیرمنتظره در این انتخابات ثبت نام کرد.
شبکه تلویزیونی «آی 24» اسرائیل در تارنمای اینترنتی خود نوشت:«رئیس جمهوری سابق ایران برای شرکت در انتخابات پیش رو نام نویسی کرد».
این شبکه تلویزیونی در شرح این خبر نوشت:«محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران که بین سال های 2005 تا 2013 به مدت هشت سال و در دوره متوالی رئیس جمهوری ایران بوده است، به رغم توصیه رهبر این کشور به عدم کاندیداتوری وی در انتخابات پیش رو، به صورت کاملا ناگهانی اقدام به نام نویسی در انتخابات کرد».
روزنامه جروزالم پست نیز نوشت:«محمود احمدی نژاد امروز –چهارشنبه- به عنوان کاندیدا برای انتخابات ریاست جمهور ایران نام نویسی کرد».
این رسانه اسرائیلی اقدام احمدی نژاد را به نوعی به چالش کشیدن رهبری ایران دانست که پیش تر به احمدی نژاد توصیه کرده بود در انتخابات آتی ریاست جمهوری شرکت نکند.
تایمز آو اسرائیل نیز در خبر خود اعلام کرد:«محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری سابق و تندروی ایران در یک اقدام ناگهانی به رغم توصیه آیت الله خامنه ای مبنی بر عدم حضور وی در انتخابات، به عنوان رقیب جدی برای حسن روحانی، رئیس جمهوری فعلی ایران در انتخابات آتی ریاست جمهوری به عنوان کاندیدا نام نویسی کرد.»
این رسانه اسرائیلی نوشت:«پیش تر قرار بود احمدی نژاد از معاون خود یعنی حمید بقایی حمایت کند که اکنون در یک حرکت ناگهانی خود در انتخابات ثبت نام کرد».
تایمز آو اسرائیل در تحلیلی که در ذیل این خبر ارائه کرده است، تاکید کرد که تندروها در ایران به دنبال یک نامزد تندرو هستند تا در مقابل «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا ایستادگی کند.
هاآرتص نیز در خبر خود نوشت:«احمدی نژاد به صورت رسمی با نام نویسی در انتخابات آتی ریاست جمهوری به رغم توصیه آیت الله خامنه ای، به عنوان رقیب حسن روحانی مطرح شد».
یدیعوت آحارنوت نیز نوشت:«محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران امروز –چهارشنبه- با حضور در وزارت کشور به رغم توصیه آیت الله خامنه ای برای عدم کاندیداتوری وی در انتخابات ریاست جمهوری، به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری نام نویسی کرد».
نیویورک تایمز نوشت:احمدی نژاد پیش از این اعلام کرد که قرار است به توصیه رهبری کنار برود و تنها یک مشاور انتخاباتی برای فرد مورد نظر خود یعنی بقایی باشد اما حالا این فرد قصد دارد به صورت جدی یک بار دیگر شانس خود را برای ریاست جمهوری و انتخابات 96 امتحان کند و اعلام کرده است که توصیه های رهبر انقلاب به معنای منع از ثبت نام نبوده است.
نیویورک تایمز در ادامه نوشت:ورود و ثبت برگه محمود احمدی نژاد در محل ثبت نام نامزدهای انتخابات 96 به گفته پرس تی وی یک شوک بزرگ و عجیب برای افراد حاضر بوده است. محمود احمدی نژاد در میان تندروهای ایرانی یک نمونه مناسب برای ایستادن در مقابل دونالد ترامپ، ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا است اما در این میان حسن روحانی، رئیس جمهوری میانه روی حال حاضر ایران به دنبال تعامل با دونالد ترامپ حفظ توافق هسته ای است.
صدی البلد نوشت:محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق ایران صبح روز چهارشنبه در دفتر وزارت کشور حاضر شد و برای انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کرد.
صدی البلد در ادامه به نقل از احمدی نژاد نوشت:رهبر معظم انقلاب مرا نصیحت کرد تا در انتخابات شرکت نکنم اما نصیحت ایشان به معنای عدم مشارکت من نیست.
عین العراق نوشت:محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور پیشین ایران برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کرد.
عین العراق در ادامه نوشت:نام نویسی داوطلبان شرکت در انتخابات ریاست جمهوری دیروز صبح آغاز شد و به مدت پنج روز ادامه دارد و انتخابات ریاست جمهوری 19 می هم زمان با انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا برگزار خواهد شد.
التیار نوشت:محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور پیشین و اصولگرای ایران در انتخابات این دوره ریاست جمهوری ایران شرکت خواهد کرد.
القرطاس نیوز نوشت:محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور پیشین ایران علی رغم دستور رهبر معظم انقلاب به طور رسمی در انتخابات ریاست جمهوری ایران شرکت کرد به دفتر انتخابات در وزارت کشور آمده بود.
روزنامه الریاض با منتشر کردن تصاویری از محمود احمدی نژاد نوشت:رئیس جمهور پیشین ایران از دستور رهبر معظم انقلاب سرپیچی کرد و امروز در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران شرکت کرد.
این روزنامه در ادامه نوشت:نام نویسی داوطلبان شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ایران دیروز آغاز شد و به مدت پنج روز ادامه دارد و بعد از آن شورای نگهبان شرایط سیاسی و اسلامی نامزدها را مورد بررسی قرار می دهد.
واکنش مجری هتاک ضد انقلاب به ثبت نام احمدی نژاد
کامبیز حسینی از مجریان ضد انقلاب خارج نشین با انتشار پستی در توییتر، از ثبت نام محمود احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری ابراز خوشحالی کرد. وی در پست خود نوشته است:”احمدی نژاد ثبت نام کرد؟ خدایا یعنی میشه؟ من و اینهمه خوشبختی محاله.. محاله..”.

یادآوری می شود؛ احمدی نژاد صبح روز چهارشنبه با حضور در وزارت کشور به همراه حمید بقایی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کرد. این در حالی است که پیش از این حرفی از اعلام کاندیداتوری نزده بود. این اقدام رئیس جمهور پیشین با واکنش های بسیاری همراه بود و در رسانه ها و شبکه های اجتماعی خبرساز شد.
آیا احمدی نژاد در انتخابات 96 تایید صلاحیت می‌شود ؟

 احمدی نژاد در انتخابات 96

آیا احمدی نژاد در انتخابات 96 تعیین صلاحیت

احمدی نژاد در انتخابات 96

مطالب پیشنهادی سایت دیلی:

آدرس سایت و آموزش ثبت نام کارورزی دولت روحانی karvarzi.mcls.gov.ir

آیا احمدی نژاد در انتخابات 96 تایید صلاحیت می‌شود ؟

مطالعه بیشتر

دسته‌بندی نشده
49 بازدید