ارایش چشم با سرمه

سرمه یکی از اولین ابزار آرایش نزد زنان ایرانی و زنان هندی بود. به مرور این ابزار به نقاط دیگر نیز منتقل شده و در بین تمامی مردم دنیا محبوبیت خود را پیدا کرد. سرمه یا خط چشم کشیدن همچنین از اولین و ضروری ترین گام های آرایش کردن بسیاری از زنان است. خیلی ها برای هر آرایشی ابتدا خط چشم شان را می کشند و بعد آرایش شان را هر جور بخواهند کامل می کنند و خیلی ها نیز بدون خط چشم اصلا از خانه خارج نمی شوند.
سرمه این روزها دیگر به یکی از ابزار سنتی تبدیل شده و جای خود را به مداد های سرمه ای داده است که مانند خط چشم کار کرده و کارتان را نیز راحت تر می کنند. این مدادها که با نام کراژ در موطن خود معروف هستند می توانند انواع مختلفی از خط چشم را برای تان ایجاد کنند. ممکن است برخی از مدادها خیلی چرب یا خیلی مشکی باشند و یا می توانند تنها یک خط کم چرب معمولی برای تان ایجاد کنند.
1.خط چشم کشیدن : مدل چشم اسموکی

این آرایش بیشتر مناسب مهمانی های شبانه یا قرارهای عاشقانه است چرا که چشم های شما با این روش خط چشم کشیدن زیبا و دراماتیک به نظر می آید. برای این آرایش به یک سایه مشکی نیز نیاز دارید. می توانید ابتدا یک خط روی پلک بالایی خود ایجاد کنید و آن را تا نزدیکی پایان چشم ادامه دهید و سپس یک خط باریک تر روی پلک پایینی ایجاد کنید به این ترتیب در نهایت شما یک V کوچک روی انتهای چشمتان داردید. سپس می توانید روی پلک بالا و پایین تان را با سایه کمی هاشور بزنید تا همانطور که در عکس می بینید سایه را در پلک بالایی هر چقدر به وسط چشم می رسید بیشتر پخش کنید و در ابتدا و انتهای چشم یک رد کمرنگ از آن باقی بگذارید. در پلک پایین هم تنها یک رفت و برگشت آرام قلم مو کافی ست. هر چه خط چشمتان چرب تر و تیره تر باشد آرایش زیباتری خواهید داشت.
2.مدل چشم استارک

در این روش از خط چشم کشیدن به اولین چیزی که احتیاج دارید یک سایه سفید برای برجسته کردن پلک بالایی تان است. می توانید ابتدا با سایه سفید پلک تان را پوشش دهید و سپس یک خط ضخیم که ضخامت آن نیز به خودتان بستگی دارد پلک بالایی تان را مشخص کنید. پیشنهاد من این است که در صورتی که چشمان درشتی دارید خطوط چشم نازک و اگر چشمان ریز دارید خطوط ضخیم ایجاد کنید. می توانید خط چشم بالایی را کمی هم ادامه دهید تا در قسمت بیرونی پلک هم خود را نشان بدهد ولی در پلک پایین تنها یک رد کوچک از آن ایجاد کنید.

مطالعه بیشتر

دسته‌بندی نشده
90 بازدید