لیست کامل اسامی شهدای ایرانی انفجار تروریستی عراق آذرماه 95

لیست کامل اسامی شهدای ایرانی انفجار تروریستی عراق آذرماه 95

انفجار تروریستی عراق که گروه تروریستی تکفیری داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت در شهر حله رخ داد و متاسفانه تعدادی از هموطنانمان که از زیارت اربعین قصد بازگشت داشتند به شهادت رسیدند.

%d8%a7%d9%86%d9%81%d8%ac%d8%a7%d8%b1-%d8%b9%d8%b1%d8%a7%d9%82

شهدای انفجار امروز عراق

پیرحسین کولیوند  اظهار داشت:در پی انفجاری که امروز در شهر حله عراق رخ داده تاکنون 71 نفر از زائران که زائران ایرانی نیز در بین آنها بوده اند، به شهادت رسیده اند.

وی با محکوم کردن این جنایت که توسط گروهک تروریستی داعش انجام شده است، افزود:تا کنون 24 نفر از زائران ایرانی در این حادثه تروریستی به شهادت رسیده اند.

رئیس مرکز اورژانس کشور عنوان کرد:همچنین در بین شهدای این حادثه چند زائر تبعه افغانستان که مقیم جمهوری اسلامی ایران بوده اند نیز وجود دارند.

وی با اشاره به فعالیت نیروهای بهداشت و درمان و امدادی جمهوری اسلامی در محل حادثه گفت:رسیدگی به مجروحان با جدیت در حال انجام است و تلاش داریم بتوانیم برای انجام بهتر درمان بر روی این مجروحان آنها را به کشور منتقل کنیم.

کولیوند خاطرنشان کرد:تا کنون 30 مجروح ایرانی در بین مجروحان این حادثه تروریستی شناسایی شده اند.

44242

%d8%a7%d9%86%d9%81%d8%ac%d8%a7%d8%b1-%d8%aa%d8%b1%d9%88%d8%b1%db%8c%d8%b3%d8%aa%db%8c

معاون عتبات مرکز پزشکی حج و زیارت در عراق با اعلام آخرین جزییات شناسایی مجروحان و شهدای ایرانی حادثه تروریستی حله عراق گفت: تاکنون هیچ زائر ایرانی در بین مجروحان این حادثه شناسایی نشده اما 11 افغانی ساکن ایران در بین مجروحان این حادثه شناسایی شده‌اند.

کمالی با بیان اینکه شناسایی مجروحان و شهدای این حادثه کماکان ادامه دارد،افزود: وسعت انفجار به حدی بوده که احتمال می‌رود بیشتر حاضران در صحنه شهید شده باشند. به احتمال زیاد 71 تن از ایرانی‌ها جزو شهدای این حادثه باشند.

وی به ایسنا گفت: شناسایی شهدا به سختی ادامه دارد چرا که وضعیت اجساد وخیم است و شناسایی به سختی صورت می‌گیرد.

وی همچنین درباره مجروحان ایرانی این حادثه توضیح داد: تاکنون مجروح ایرانی پیدا نکرده‌ایم اما شناسایی‌ها همچنان ادامه دارد. در بین زائرانی که به بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند 9 افغانی تبعه ایران شناسایی شده که علاوه بر این یک نفر افغانی دیگر در ICU است و نفر یازدهم نیز که احتمال می‌دهیم جزو مجروحان باشد هنوز پیدا نشده است.

آمارهای این حادثه تروریستی همچنان متناقض است به طوری که معاون کنسولی وزارت امور خارجه ساعاتی پیش شمار کلی شهدای این حادثه را 80 تن اعلام کرد که به گفته او 40 نفر آن‌ها ایرانی هستند.

قشقاوی همچنین گفته است: 20 مجروح این حادثه ایرانی بوده‌اند.

این در حالی است که خبرگزاری رویترز شمار شهدای حادثه تروریستی حله را تاکنون 100 تن اعلام کرده که اغلب آن‌ها را ایرانی دانسته است.

توجه:به محض انتشار اسامی شهدای این انفجار تروریستی شما در این مطلب می توانید اسامی را ملاحظه فرمائید.

44242

لیست کامل اسامی شهدای ایرانی انفجار تروریستی عراق آذرماه 95

مطالعه بیشتر

دسته‌بندی نشده
39 بازدید