بیوگرافی امید حاجیلی


امید حاجیلی متولد 2 مهر 1362 در تهران، خواننده است

فارغ التحصیل رشته موسیقی در مقطع کارشناسی از دانشگاه هنر است، وی استاد دانشکده موسیقی صداوسیما و استاد حال حاضر دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد است.
شروع فعالیت

از ۹ سالگی نوازندگی پیانو را آغاز کرد
در ۱۱سالگی وارد هنرستان موسیقی شد، پس از حدود سه سال نوازندگی ویولن، ساز خود را به ترومپت تغییر داد و همزمان به صورت خود آموز نوازندگی پرکاشن و درام را آغاز کرد

از نوازندگی تا رهبر ارکستر رضا صادقی

در بسیاری از آلبوم‌ های موسیقی حضور داشته است

بیش از ده سال سابقه نوازندگی در ارکستر سمفونیک تهران ،ارکستر فیلارمونیک تهران، ارکستر سمفونیکِ صدا و سیما و خیلی از ارکسترهای کلاسیک که تا به امروز وجود داشته‌ اند دارد، همچنین رهبر ارستر چند گروه پاپ از جمله ناصر عبداللهی و رضا صادقی نیز بوده است و یکی از اعضای اصلی گروه دارکوب است.
شروع خوانندگی

خواندن من تقریباً از 10 سال پیش شروع شد زمانی كه فروشگاه بتهوون در چهارراه ولیعصر بود

آنجا پاتوق بچه‌ های هنرستانمان بود؛ من آن زمان كارهایی می‌ ساختم و در خانه ضبط می‌ كردم و در واكمن گوش می‌دادم، دوست داشتم نظر بقیه را هم بشنوم چون همان موقع هم كارام به گونه‌ای عجیب و بامزه بود. كارهایم را می‌ دادم بچه‌ ها گوش می‌ كردند و تعریف می‌ كردند و آنقدر گفتند كه چرا آلبوم نمی‌ دهی كه منم شروع به كار كردم و به فكر آلبوم ادامه دادم!

اولین آلبوم

اولین آلبوم او در سال 1387 بنام الگرو به خوانندگی، آهنگ‌ سازی و تنظیمِ خودش با گرایش به سمت موسیقی آمریکای جنوبی بعد از 7 سال انتظار منتشر شد.
دیگر با رضا صادقی کار نمیکنم

امید حاجلی مدت ها بعنوان رهبر ارکستر با رضا صادقی همکرای میکرد

در آلبوم رضا صادقی اگر دقت کنید در آلبوم والتی اصلا اسم‌ ها نیست ! در سی‌ دی هم که قاب دارد فامیل من پاک شده است ! آهنگ «قدرمو می دونی یه روز»، تنظیم من است. فقط نوشته تنظیم کننده : امید ! بعد رضا صادقی گفت اشتباه چاپی شده و پاک شده! این مورد عمدی بود مگر می‌شود که فامیل پاک بشود ؟

ازدواج

امید حاجیلی ازدواج نکرده و مجرد است

لقب حاجیلیتو

آن اوایل كه آثارم منتشر می‌ شد، خودم را با همین نام معرفی می‌كردم و به سبك موسیقی آمریكای لاتین شروع می‌شد كه باعث شد این لقب با من بماند.
آلبوم‌ ها

● آلگرو – ۱۳۸۷
● دارکوب (نوازنده ترومپ) – ۱۳۸۸
● حاجیلیتو – ۱۳۹۵

تک آهنگ‌ ها

● بیا بریم بوم – ۱۳۹۰
● گل نازم – سارا نائینی – ۱۳۹۰
● عاشقتم – سیروان خسروی – ۱۳۹۰
● دلبر – ۱۳۹۱
● دلبر سیاه – فرزاد دزدمه – ۱۳۹۱
● باغ مولوی – ۱۳۹۲
● وای وای – ۱۳۹۲
● افتاد – ۱۳۹۳
● ربابه – ۱۳۹۳
● بهونه گیر – فرهنگ توکلی – ۱۳۹۳
● ای داد – ۱۳۹۴
● باریکلا – ۱۳۹۴
● تردست – ۱۳۹۴

مطالعه بیشتر

دسته‌بندی نشده
3 بازدید