همه چیز درباره جناب‌خان + عروسک جناب خان

همه چیز درباره جناب‌خان + عروسک جناب خان

جناب خان شخصیتی عروسکی است که ابتدا در مجموعه نمایش خانگی کوچه مروارید در نقش لبو فروش جنوبی و سپس در سری دوم و سوم مجموعه خندوانه به عنوان یک استندآپ کمدین ظاهر شد. صدا پیشگی این عروسک به عهدهٔ محمد بحرانی و عروسک گردانی بر عهدهٔ مهدی برقعی و حامد ذبیحی می‌باشد. ابتدا قرار بود جناب خان به عنوان استدآپ کمدین در برنامه حاضر شود، اما رفته رفته عضو ثابتی از برنامه «خندوانه» شد. در هنگام اجرای برنامه عروسک گردان ها و صداپیشه در محلی جدا از هم هستند.

جناب‌خان

 

ویژگیهای شخصیتی جناب خان

جناب خان علاقه زیادی به خواندن ترانه‌های بندری دارد. او لبو فروشی را از کودکی آغاز کرده و از بیست سالگی عاشق دختری به نام احلام شده و طی این مدت هر هفته با خانواده به خواستگاری احلام می‌رود و هربار به دلیلی جواب منفی می‌گیرد. او با فروش لبو توانسته ثروت زیادی به دست آورد. او اصطلاحاتی برای خود دارد که بعضی از آنها عبارتند از: “میام براتا”، “هه هه و…” .از خصوصیات بارز جناب خان می‌توان به بیان مشکلات مردم ایران و خوزستان به زبان طنز اشاره کرد.

 

جناب‌خان

حاشیه‌ها عروسک جناب خان

پس از شهرت یافتن این شخصیت عروسکی برخی مدعی شدند که در فرایند شکل گیری جناب‌خان از نمونه‌های خارجی نظیر المو و خرس فوزی الگو برداری شده‌است، که این شائبه تکذیب شد.
پس از اعتراض برخی از قومیت‌های ایرانی در قبال سیاست‌های صدا و سیما، شایعه شد که جناب‌خان به علت استفاده از لهجه آبادانی ممنوع‌التصویر می‌شود.

جناب‌خان

جناب‌خان

جناب‌خان

جناب‌خان و رامبد جوان

جناب‌خان

جناب‌خان و محمد بحرانی

همه چیز درباره جناب‌خان + عروسک جناب خان

مطالعه بیشتر

دسته‌بندی نشده
69 بازدید