خواص الوورا بر پوست صورت


خواص آلوئه ورا در تقویت و جوانی پوست
آلوئه ورا دارای خاصیت ضد حساسیتی هست که در درمان بییماری های مختلفی مثل اگزما، خارش پوست و همچنین مواردی مثل تاول و گزش حشرات و سایر واکنش های آلرژیک میتونه بسیار موثر باشه. در واقع آلوئه ورا یک گیاه بسیار عالی و مفید برای کسانی هست که پوست حساس دارند.

نوشیدن آلوئه ورا منابع آب بدن رو با مواد مغذی تامین میکنه و به حفظ سلامت پوست کمک میکنه. همچنین باعث حذف سلول های مرده و جایگزینی سلول های جدید برای پوست میشه که در شادابی و درخشش پوست بسیار موثره.
حقیقات اخیر روی این گیاه سبز نشان می‌دهد‌، عصاره و ژل آلوورا در تسریع و افزایش رشد سلول‌های پوست کارساز است. برای این‌که از خواص معجزه‌آسای‌ این گیاه به‌خوبی استفاده شود، 5 سانتی‌متر از این گیاه را جدا کرده و از وسط به 2 قسمت نصف کنید و بخش داخلی‌ آن را روی ناحیه مورد‌نظر پوست بمالید. چند دقیقه طول می‌کشد‌ ژل آلوورا روی پوست خشک شود. اولین نشانه خشک‌شدن ژل، کشیده‌شدن پوست است.

یکی‌دیگر از روش‌های استفاده از‌ ژل آلوورا این است که پوست آن‌را جدا کرده و مغز آن را به‌خوبی بکوبید تا به‌صورت ژل یکدستی درآید و سپس آن‌را روی محل مورد‌نظر بمالید.

نکته: حتما توجه کنید‌ پس از جداکردن بخشی از آلوورا، بقیه آن‌را به‌خوبی با سلفون بپوشانید تا در‌معرض هوا قرار نگیرد، چرا‌که در مجاورت با هوا، اکسیدشده و زنگ می‌زند و رنگ آن تغییر می‌کند و قهوه‌ای می‌شود. اگر بخش زنگ‌زده‌ آن را استفاده کنید، پوست دچار حساسیت و خارش شده و باعث ایجاد آلرژی می‌شود.

مطالعه بیشتر

دسته‌بندی نشده
99 بازدید