درس از سلامت در سال 2018 – 98

درس از سلامت در سال 2018 – 98

جمع بندی از نکات سلامت در سال 2018 که به چاپ رسیده بودند در این گزارش آورده شده است.

سلامت

5 کار مهم جهت سلامتی شماکه از سال 2018 جمع اوری شده اند

در سالی که گذشت مسائلی از قبیل اهمیت استفاده از لبنیات کم چرب، رابطه استرس و سکته، شیر دادن به نوزاد و آلرژی های غذایی، تاثیر سلامت دهان و دندان روی قلب، اهمیت پایین آوردن دمای بدن هنگام تب و اینکه کم خوابی می تواند منجر به مرگ شود، مطرح شدند.
سلامت
درس اول: تحرک داشته باشید
با توجه به پژوهشهای سال گذشته که نشان می دهد بیشتر ما بیش از نیمی از روز را نشسته سپری می کنیم.باید بدانید که این اندازه نشستن روی سلامت تاثیر دارد، مگر آنکه از توصیه هایی که برای فعالیت فیزیکی روزانه که روزی 30 دقیقه فعالیت بدنی ملایم است، استفاده کنید.
بیماری های قلبی، دیابت نوع 2، برخی از سرطان ها، چاقی مفرط و مرگ زودهنگام.دکتر آلیشیا تورپ که در مورد تاثیرات نشستن زیاد در محل کار پژوهشی انجام داده است، می گوید: همه انسان ها باید تا جایی که می توانند، در روز حرکت داشته باشند اما در صورتی که مجبورید در طول روز زیاد بنشینید، هر 20 تا 30 دقیقه یک بار به مدت 2دقیقه بلند شوید و حرکت کنید.
درس دوم: بپیشگیری از سرطان
رنگ کردن مو، مواد ضد آفت مورد استفاده برای خوراکی ها، شلوارهای تنگ و… همه از برخی جهات در ابتلا به سرطان نقش دارند.اما اگر شما برای کاهش خطرات ابتلا به سرطان جدی هستید پس باید کمتر درباره رنگ کردن مو و مواد ضد آفت نگران باشید و بیشتر روی 4 عامل کلیدی سبک زندگی تمرکز کنید.
رفتارهای پیشگیرانه در سرطان عبارتند از: ترک سیگار، جلوگیری از چاقی مفرط، عدم استفاده از نوشیدنی های الکلی و کمتر در معرض نور خورشید قرار گرفتن در کاهش ابتلا به سرطان نقش عمده ای را ایفا می کنند.
درس سوم: نشستن چهارزانو پای شما را لخته نمی کند
امسال اعلام شد که چهارزانو نشستن در پروازها می تواند خطر لخته شدن خون در رگ های پا را افزایش دهد و همه به این مسئله اهمیت دادند.اما هنگامی که این پرسش را از الکس گالوس، پروفسور خون شناسی در دانشکده پزشکی دانشگاه فلیندرز در آدلاید کردیم، پاسخ او با تاکید منفی بود.از دیدگاه او هیچ توضیحی از نظر کالبدشناسی در این رابطه وجود ندارد و چیزی در این زمینه اثبات نشده است، برای همین با خیال راحت چهارزانو بنشینید.
درس چهارم: تمرینات ترکیبی برای افراد مسن
تمرینات ورزشی در سنین بالای 65سال باید حالت ترکیبی داشته باشد. به طور مثال تمرینات هوازی و پیاده روی بسیار عالی است و به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت نوع 2 و برخی سرطان ها کمک می کند.متاسفانه راه رفتن به تنهایی بهترین روش برای محافظت از سلامت و جلوگیری از کارافتادگی که علت شایع مرگ و ناتوانی در سنین بالای 63 سال است، نیست.
درس پنجم: چشم ها را نمالید
مالیدن چشم ها به قدرت بینایی آسیب می رساند و خطر انتقال میکروب ها یا عوامل آلرژی زا را از دست به چشم ها افزایش  می دهد و ما را در معرض خطر عفونت های چشمی و بدترین اثرات آلرژی قرار می دهد، همچنین خطر انتقال ویروس هایی مانند سرماخوردگی ها و آنفلوآنزا را هم به سیستم بدن افزایش می دهد.

درس از سلامت در سال 2018

مطالعه بیشتر

دسته‌بندی نشده
90 بازدید