گزارش تصویری از مراسم تشییع جنازه دنیا فنی زاده

گزارش تصویری از مراسم تشییع جنازه دنیا فنی زاده عروسک گردان کلاه قرمزی درگذشت

دنیا فنی زاده عروسک گردان کلاه قرمزی صبح امروز بر اثر بیماری سرطان در گذشت. زمان و مکان تشییع و خاکسپاری “دنیا فنی زاده” اعلام شد.

%d8%af%d9%86%db%8c%d8%a7-%d9%81%d9%86%db%8c-%d8%b2%d8%a7%d8%af%d9%87

خبر درگذشت دنیا فنی زاده

خبر درگذشت دنیا فنی زاده در حالی صبح امروز منتشر شد که نزدیکان وی آن خبر را تایید می کردند اما مادرش خبر را تکذیب می کرد گویا نزدیکان وی قبل از اطلاع دادن به مادرش، خبر را به خبرگزاری ها داده اند. همسر دنیا فنی زاده نیز در گفت وگویی خبر فوت وی را تایید کرد.

خبر درگذشت دنیا فنی زاده عروسک گردان کلاه قرمزی صبح امروز منتشر شد. بدنبال انتشار این خبر غیوری مادر دنیا فنی زاده خبر درگذشت این عروسک گردان را تکذیب کرد.

وی ادامه داد:دنیا در بیمارستان بستری است و مراحل درمان را سپری می کند. مدت ها پیش این شایعات را درباره پدرش پرویز فنی زاده می گفتند و امروز برای دخترم می گویند.

مادر عروسک گردان کلاه قرمزی افزود:تنها کسانی که به دنیا فنی زاده نزدیک هستند من و خواهرش هستیم و فرد دیگری از حال وی به صورت دقیق اطلاع ندارد.

غیوری ادامه داد:دنیا فنی زاده هم اکنون زنده است و دریکی از بیمارستان ها در حال مداواست.
بدنبال انتشار این صحبت ها مشخص شد که نزدیکان دنیا فنی زاده قبل از آنکه خبر را به خانواده وی بدهند خبر را به خبرگزاری ها داده اند و خانم غیوری مادر دنیا فنی زاده از طریق خبر خبرگزاری ها از خبر فوت وی مطلع شده است.

تایید خبر درگذشت دنیا فنی زاده

همسر دنیا فنی زاده نیز در گفت وگویی خبر فوت وی را تایید کرد.

%d8%af%d9%86%db%8c%d8%a7-%d9%81%d9%86%db%8c-%d8%b2%d8%a7%d8%af%d9%87

بیوگرافی دنیا فنی زاده

دنیا فنی زاده، متولد 1346 فرزند پرویز فنی زاده (بازیگر) بود. از او چندی قبل در گفت وگویی، پرسیده بودند که “اگر کلاه قرمزی باشد و شما نباشید”، گفته بود:«دو جور نبودن هست. این که من کلا نباشم که این را فقط خدا می داند یا این که من دیگر عروسک گردانش نباشم. غم انگیز است. نه این که تازه با این مسئله روبه رو شده باشم. قبلا هم به آن فکر کرده ام. اگر روزی گروهم که با آنها کار می کنم صلاح بدانند که کنار کلاه قرمزی نباشم، قبول می کنم. فقط یک خواهش از آنها دارم:این که اجازه دهند در کار باقی بمانم، حتی اگر قرار نباشد عروسک گردانی کنم.»

او همچنین درباره ی فعالیت کاری اش گفته بود:«تقریبا از سال 64 سعی کردم هر کاری انجام شده، در بخشی از آن همکاری داشته باشم. یا در دهه فجر برای برنامه هایی چون«عطر گلاب»بودم اما سینمایی سه کار بود:«گربه آوازه خوان»، «نخودی» و سه کار «کلاه قرمزی» و تلویزیونی ها هم مثل «بز زنگوله پا»، «هادی و هدی»، «خاله عنکبوت»، «موش نمکی» و «جقجقه و فرفره»، «جینگیل و فینگیل» و… .

%d8%af%d9%86%db%8c%d8%a7-%d9%81%d9%86%db%8c-%d8%b2%d8%a7%d8%af%d9%87

فنی زاده که مهر ماه در یک گفت وگوی تلفنی در برنامه تلویزیونی نیز سخن گفته بود، درباره ی سرطان اش توضیح داده بود:من اکنون 10 سال است که درگیر این بیماری هستم و حدود 2 تا 3 سال است که وضعیتم سخت تر شده و دست راستم لمس شده و درگیر شیمی درمانی هستم. سال گذشته هم توانستم با دست چپ عروسک گردانی کنم چون تا جایی که بتوانم عروسکم را به کسی نمی دهم.

او درباره ی اینکه چقدر عروسک گردانی روی بیماری وی تاثیر داشته است، مطرح کرده بود:بسیاری از عروسک گردان ها از من می پرسند که آیا عروسک گردانی باعث این بیماری شده است یا خیر ولی اصلا اینگونه نیست و هیچ ارتباط علمی هم بین این دو وجود ندارد.

فنی زاده همچنین درباره عروسک گردانی کلاه قرمزی و علاقه اش به این عروسک یادآور شده بود:کلاه قرمزی پسر بزرگ من است و فرزندان من از او کوچک تر هستند. این را هم باید به دوستدارانش بگویم که او حالش بسیار خوب است.

دنیا فنی زاده که متولد 20 آبان 1346 است، فعالیت هنری اش را در سال 1364 با عروسک گردانی برنامه «چتر» آغاز کرده است و در سال 1369 با عروسک گردانی فیلم سینمایی «گربه آوازخوان» در سینما ادامه داده است.

%d8%af%d9%86%db%8c%d8%a7-%d9%81%d9%86%db%8c-%d8%b2%d8%a7%d8%af%d9%87

او عروسک گردان فیلم های سینمایی «کلاه قرمزی و پسرخاله»، «کلاه قرمزی و سروناز»، «نخودی»، «کلاه قرمزی و بچه ننه»، مجموعه های تلویزیونی «زاغچه کنجکاو»، «هادی و هدی»، «بزبز قندی»، «اتل متل»، «صندوق پست»، «قصه های خاله عنکبوت»، «جقجقه و فرفره»، «جینگیل و فینگیل»، «قصه های خاله قورباغه»، «روباه و خروس»، «دارا و سارا»، «رفوزه»، «قصه های آتقی»، «قصه های هاجر»، «موش نمکی»، «خانه گلپرانیا»، «شنگول و منگول»، «عطر و گلاب بپاشید» و «کلاه قرمزی» را در کارنامه هنری اش دارد.

 

سایت در حال بروز رسانی می باشد ….

گزارش تصویری از مراسم تشییع جنازه دنیا فنی زاده عروسک گردان کلاه قرمزی درگذشت

مطالعه بیشتر

دسته‌بندی نشده
65 بازدید