بیوگرافی و عکس اینستاگرام شهرام محمودی ۲۰۱۷ – ۹۶ ( biography Shahram Mahmoudi )

بیوگرافی و عکس اینستاگرام شهرام محمودی ۲۰۱۷ – ۹۶ ( biography Shahram Mahmoudi )

بیوگرافی کامل “شهرام محمودی” به همراه عکسهای شهرام محمودی را در دنیای والیبال و بیوگرافی ورزشکاران سایت دیلی ببینید.


دوران کودکی شهرام محمودی و شباهت به پسرش

نام کامل شهرام محمودی
نام مستعار شوالیه
تولد ۲۹ تیر ۱۳۶۷
زادگاه میانه، ایران
قد ۱۹۸ سانتی‌متر
وزن ۹۵ کیلوگرم
پست پشت‌خط زنبیوگرافی  شهرام محمودی
شهرام محمودی خاتون‌آبادی (زاده ۲۹ تیر ۱۳۶۷) والیبالیست ایرانی است. محمودی عضو تیم ملی والیبال ایران و باشگاه بانک سرمایه است.
شهرام از سن نونهالی با وجود حضور برادرش بهنام باوالیبال دست وپنجه نرم می کرد، درحالی که فوتبال هم علاقه داشت وبازی می کرد. درکنار ورزش مورد علاقه اش فوتبال ، ورزش حرفه ایِ برادرش را به صورت رسمی در آموزش و پرورش دنبال می کرد. در دوره ی تحصیلی ابتدایی با مربیگری علی بهرامی فرود و حبیب دهقان همبازیِ گذشته ی برادرش بهنام توانست در جشنواره های مینی والیبال استان تهران ومسابقات مدارس شرکت نماید.

همچنین اولین بازی رسمی درسطح استان(شهرستان های تهران) و کشور(ایران) را باکسب مقام نایب قهرمانی توانست در کارنامه ی نونهالی خودش داشته باشد.سپس به همین نسبت در دوره های تحصیلی راهنمایی ودبیرستان به درس ووالیبال خودش ادامه داد. شهرام محمودی سابقه بازی در تیم‌های آیدانه چالدران، پیکان تهران، پتروشیمی بندر امام، آلومینیوم بندرعباس، کاله مازندران ، متین ورامین و شهرداری ارومیه را دارا است. او برادر بهنام محمودی است. محمودی قبل از والیبال، دروازه‌بان تیم فوتبال نوجوانان پیکان بود و بعد به والیبال رو آورد.

او از پیکان توسط بهروز عطایی به کاله آورده شد و به خاطر بازی‌های خوبی که از خود به نمایش گذاشت توسط خولیو ولاسکو به تیم ملی والیبال ایران دعوت شد.

افتخارات ملی شهرام محمودی
Gold medal with cup.svg قهرمانی مردان آسیا ۲۰۱۳
Gold medal with cup.svg المپیک آسیایی اینچئون ۲۰۱۴
Bronze medal with cup.svg قهرمانی جوانان جهان ۲۰۰۷
افتخارات  باشگاهی شهرام محمودی
Gold medal with cup.svg لیگ برتر والیبال ایران ۱۳۸۷ با پیکان
Gold medal with cup.svg لیگ برتر والیبال ایران ۱۳۸۸ با پیکان
Gold medal with cup.svg لیگ برتر والیبال ایران ۱۳۹۰ با کاله مازندران
Gold medal with cup.svg لیگ برتر والیبال ایران ۱۳۹۱ با کاله مازندران
Gold medal with cup.svg لیگ برتر والیبال ایران ۱۳۹۲ با متین ورامین
Gold medal with cup.svg لیگ برتر والیبال ایران ۱۳۹۴ با بانک سرمایه
Silver medal with cup.svg لیگ برتر والیبال ایران ۱۳۹۳ با شهرداری ارومیه
Simple gold cup.svg جام باشگاه‌های آسیا ۲۰۰۸ با پیکان
Simple gold cup.svg جام باشگاه‌های آسیا ۲۰۰۹ با پیکان
Simple gold cup.svg جام باشگاه‌های آسیا ۲۰۱۳ با کاله مازندران
Simple gold cup.svg جام باشگاه‌های آسیا ۲۰۱۴ با متین ورامین
Simple gold cup.svg جام باشگاه‌های آسیا ۲۰۱۶ با بانک سرمایه
Bronze medal with cup.svg جام باشگاه‌های آسیا ۲۰۱۲ با کاله مازندران
افتخارات  فردی شهرام محمودی
بهترین اسپکر جام باشگاه‌های آسیا ۲۰۱۲
ارزشمندترین بازیکن جام باشگاه‌های آسیا ۲۰۱۴
ارزشمندترین بازیکن جام باشگاه‌های آسیا ۲۰۱۶


همه ما دوست داریم از زندگی قهرمان های مان بیشتر بدانیم. به خصوص آنهایی که در سنین کم به این درجه از موفقیت در زندگی می رسند؛ یکی مثل شهرام محمودی که با 27 سال سن با پشتکار و ارث ورزشکاری از خانواده همراه با بقیه بچه های تیم ملی توانسته بارها از مردم ایران دلبری کند. ما برای مصاحبه با او هفت خوان رستم را طی کردیم؛ یعنی چند ساعت ترافیک تا مهرشهر کرج را تحمل کردیم تا به این قهرمان دوست داشتنی برسیم.

او با دست و دلبازی و روی گشاده به استقبال ما آمد و صمیمی و با حوصله با اینکه تمرین سختی را پشت سر گذاشته بود دل به دل ما داد و گپ زد. از همه چیز گفت و شنید. از زندگی شخصی اش و ازدواج با سوگند خورشیدی و به دنیا آمدن آرسام، از تیم ملی و حاشیه هایش و شیطنت های بازیکنان که محبوب دل مردم هستند. کاش جای ما بودید و می توانستید اتمسفر گرم خانوادگی او را حس کنید. این گفت وگو مشتی است نمونه خروار. قهرمان تان را بیشتر بشناسید.

آشنایی با سوگند و ازدواج با هم محلی
ازدواج ما نه خیلی سنتی بود نه خیلی مدرن. یعنی این جور نبود که اصلا همدیگر را نشناسیم و مثلا مادرم برود یک دختر را نشان کند و بعد برویم خواستگاری. بچه محل بودیم و چند سالی بود که سوگند را می شناختم. از اول هم به چشم یک همراه آینده و همسر به سوگند نگاه نمی کردم اما به خاطر آشنایی و هم محلی بودنمان رفتار و طرز نگاهش به زندگی را می دانستم.ازدواج شهرام محمودی

پنج، شش سال پیش بود که تصمیم خودم را گرفتم و طبق رسم و رسومات همراه خانواده به خواستگاری رفتم و سوگند هم جواب مثبت داد؛ با اینکه آن موقع هیچ درآمدی نداشتم. سال 90 هم عقد کردیم و حالا هم همه چیز خیلی خوب است.

چرا زود ازدواج کردم
بستگی دارد که به زندگی چگونه نگاه کنید. شاید خیلی ها فکر کنند ازدواج در 23 سالگی وقتی بازیکن تیم ملی هستی و به درآمد خوب هم رسیده ای کار اشتباهی است. راستش را بخواهید اصلا نوع نگاه من به زندگی با این جور آدم ها فرق دارد. زندگی خانوادگی را دوست دارم و دوست دارم همیشه گرمای آن را دور و برم حس کنم.
من حتی وقتی خیلی جوان هم بودم اهل مهمانی شبانه رفتن و تا 2 صبح بیدار ماندن و خوشگذرانی های عجیب و غریب نبودم؛ البته این طور نبود که جوانی نکنم چون با دوستان باغ می رفتیم و خوش هم می گذشت اما همیشه به یک سری مسائل پایبند بودم. الان هم که ازدواج کرده ام بعد از تمرین یکراست می آیم خانه و با همسر و پسرم خوش می گذرانم.

بعد از ازدواج والیبالیست بهتری شدم
بهنام، برادر بزرگ ترم همیشه این را به من می گوید که بعد از ازدواج والیبالیست بهتری شده ام. زندگی هر ورزشکاری یک هرم رفتاری دارد که باید آن را رعایت کند. سه رکن اساسی این هرم تغذیه، استراحت و تمرین است و همه آنها یک جورهایی به هم ارتباط دارند که اگر هر کدام درست رعایت نشود به بقیه لطمه می زند.
فکر می کنم این هرم وقتی درست کار می کند و مو لای درزش نمی رود که زندگی خانوادگی داشته باشی؛ یعنی وقتی از تمرین بر می گردی با خیال راحت به خانه بروی و بدانی همه چیز سر جایش است. فکرت جای دیگری نباشد و فقط استراحت کنی تا برای فردا آماده شوی.
تولد آرسام و تغییر زندگی
از وقتی آرسام به دنیا آمده به طور کامل استراحت را از هرم حرفه ای زندگی ما حذف کرده است. شب ها نمی گذارد بخوابیم.(خنده)
اما واقعیت این است که من عاشق بچه ها هستم. پسر خودم که تاج سر است. دلخوشی من بعد از تمرین این است که سریع به خانه بروم و او را ببینم. آرسام حال من و سوگند را خیلی بهتر کرده. در آینده هم نمی دانم می خواهد چه کار کند. اگر مثل خودم
یک دنده باشد که کارش را می کند و به حرف من گوش نمی دهد. اصراری هم ندارم که والیبالیست شود. به هر چه علاقه داشت و دوست داشت می تواند انجام دهد.

پخش شدن عکس های مراسم عروسی در اینستاگرام

من و سوگند خیلی قبل تر از اینکه عکس ها در اینستاگرام منتشر شود با هم ازدواج کرده بودیم و در عقد رسمی بودیم. اما بعد از مدتی برای اینکه مراسمی گرفته باشیم و اقوام و دوستان را دعوت کرده باشیم تصمیم گرفتیم یک مراسم نمادین برگزار کنیم. عده ای غریبه هم در مراسم بودند که از اعتماد ما سوءاستفاده کردند و عکس ها را منتشر کردند. در کل مساله خاصی نبود و نیاز به پیگیری نداشت و ماجرا خود به خود جمع شد.

ماجرای ازدواج سعید معروف و محمد موسوی
زود ازدواج کردن، بچه دار شدن و تشکیل خانواده طرز فکر من است و سعید و محمد هم حتما دلیلی دارند که ازدواج نمی کنند.
از زیر سایه بهنام خارج شدم
بهنام برادر بزرگ من است و احترامش واجب است. او یکی از بهترین های والیبال تاریخ ایران است. خیلی وقت ها به خاطر غد بودن و گوش ندادن به حرف هایش ضرر کردم و شاید اگر او والیبالیست نمی شد و تا این حد به موفقیت نمی رسید من هم والیبالیست نمی شدم. اما چند سالی است که دیگر نیاز نیست من را با برادرم بشناسند و از زیر سایه برادرم خارج شده ام. این هم از اقبال من و لطف خداست.
درآمد و کار خانوادگی
در والیبال همه جور درآمدی وجود دارد. از صد میلیون و دویست میلیون تا هشتصد میلیون و یک میلیارد. به هر حال من هم از بازیکنان ملی پوش هستم و طبیعی است که دریافتی ام از رقم های بالا باشداما نزدیک به 30 درصد این مبلغ بابت مالیات و هزینه های فدراسیون والیبال کسر می شود. طبیعی است که این مبلغ هر سال بیشتر هم شود آما واقعیت این است که هر قدر هم بالا برود باز هم ما از تورم عقب هستیم.
در مورد کار خانوادگی هم باید بگویم که خودم بیزینس خاصی ندارم و بعضی وقت ها مبلغی را برای سرمایه گذاری به برادرم بهنام که در کار ساخت و ساز است می دهم تا برای آینده ام کنار گذاشته باشم. دوست ندارم کاری غیر از والیبال را دنبال کنم و می خواهم تمام حواسم به والیبال باشد. این حرف ها را که می زنم شاید خیلی ها به درآمد ما ورزشکاران حرفه ای غبطه بخورند اما باید بگویم که والیبال، فوتبال یا هر ورزش حرفه ای حقوق بازنشستگی ندارد و عمر مفید آن نهایتا 10 سال است. ممکن است همین فردا پای شهرام محمودی در تمرین بپیچد و دیگر نتواند والیبال بازی کند. باید برای آینده چیزی کنار گذاشته باشم تا خانواده ام راحت زندگی کنند.
لژیونر شدن؛ فعلا نه!
واقعیت این است که من هم دوست دارم در کشوری مثل ایتالیا بازی کنم و پیشنهاد جدی هم دارم. اما معمولا رقم پیشنهادی آنها اندازه پولی که ما در ایران می گیریم نیست. من اگر پیشنهادی مثل سعید معروف(حدود 1 میلیون یورو) داشتم حتما می رفتم. نمی دانم سعید چرا در روبین کازان نماند. الان هم من خانواده دارم و شرایطم مثلا با میلاد عبادی پور فرق دارد ونمی توانم هر پیشنهاد خارجی را راحت قبول کنم. برای جوان ترها خیلی خوب است که به خارج بروند.
چون مشغله های خانوادگی ما را ندارند. یعنی اینکه هر وقت تمرین باشگاهی و ملی نباشد دوست دارم کنار خانواده باشم؛ بنابراین خیلی از تفریحاتی را که مردم عادی دارند نمی توانم داشته باشم؛ مثلا نمی توانم با سوگند و آرسام بروم سینما، رستوران یا هر مکان عمومی دیگر و مثل بقیه تفریح کنم. باید خلوت خانوادگی خودم را داشته باشم و خوش بگذرانم.
با دوستان والیبالی یک باغچه در کردان کرج داریم که خانوادگی می رویم و دور هم هستیم. یک خانه هم در کوه های شمال داریم که در وقت فراغت و استراحت آنجا را پاتوق می کنیم. شکارچی هم هستم و با تفنگ توی کوه ها قوطی می گذارم و شلیک می کنم. هر وقت هم بخواهم شکار کنم حتما قبل آن مجوز می گیرم. البته کمتر این اتفاق می افتد. البته clash of clans هم از تفریحات ویژه من است.(خنده)
اشتباهات زندگی من
من هم مثل همه مردم در زندگی ام اشتباهاتی داشته ام اما شکرخدا جوری نبوده که حالا حسرت آنها را بخورم؛ مثلا مدت ها کاهلی می کردم و خدمت سربازی ام را عقب می انداختم که برایم خیلی مشکل ایجاد کرد. حضورم در تیم پتروشیمی بندر امام (ره)هم اشتباه بود. هم از خانواده دور بودم و هم اتمسفر روحی و مادی خوبی حاکم نبود.

فعالیت در فضای مجازی و توهین ها
من تنها یک صفحه در اینستاگرام دارم که دیر به دیر به آن سر می زنم. بدی این جور فضاهای مجازی این است که عده ای آدم مریض هم در آن حضور دارند. با سوگند و آرسام عکس می اندازم ناراحت می شوند. تنها عکس می اندازم می گویند خانواده ات کجاست. با لباس راحتی عکس می اندازم می گویند شخصیت نداری و هر کاری می کنی بالاخره یک سری شاکی وجود دارند که ناراحت می شوند. یک کار زشت دیگری که مد شده این است که به آدم ها توهین می شود.
پارسال دو بازی اول لیگ جهانی مقابل ایتالیا شکست خوردیم. همه شکست را انداخته بودند گردن میلاد عبادی پور و در صفحه بچه های تیم ملی به او بد و بیراه می گفتند. میلاد پسر بی حاشیه و بسیار بااستعدادی است و در آینده بازیکن بزرگی می شود اما من آن روز گفتم که اصلا به اینستاگرام و فضاهای مجازی سر نزند چون روحیه اش نابود می شود.
سربازم؛ نه شوالیه
این را تازه شنیده ام که به من لقب شوالیه داده اند. اصلا قبل از این نشنیده بودم. واقعیت این است نه تنها من که همه بازیکنان تیم ملی سرباز تیم ملی هستیم و این لقب ها برایمان مهم نیست. مهم عزت و احترامی است که مردم برای ما قائل هستند و برای مان دعا
می کنند تا موفق باشیم. ما همه سرباز تیم ملی و مردم هستیم و این لقب ها خیلی به کارمان نمی آید.
برای پول بازی نمی کنیم
از این ور و آن ور شنیده ام که می گویند پاداش های هنگفت باعث می شود که ما برای تیم ملی بازی کنیم و انرژی بگذاریم. واقعیت این است که پاداش ها در برابر درآمد ما خیلی ناچیز است. دروغ نمی گویم چند باری بابت حضور در تورنمنت ها صد میلیون گرفتیم اما کافی است شما فیزیک بازیکنان مقابل ما را ببینید. هر کدام شان 10 تا 15 سانتی متر از ما بلندتر هستند. ما فقط با غیرت و تلاش بیش از حد می توانیم با آنها مبارزه کنیم و بجنگیم. پاداش ها در چنین مواقعی نمی تواند کمکی بکند.
ماجرای خیانت به کواچ
ما در جام جهانی خیلی بد بودیم. همه هم بد بودیم. اما طوری نبود که کسی از قصد بخواهد بد بازی کند و برای تیم ملی و کواچ مشکل درست کند. بعد از باخت روز اول مقابل آرژانتین انگار همه چیز برایمان تمام شد. یک چیزهایی هم بود که تیم را از درون می خورد. گاهی تمرین ها درست از آب در نمی آمد و بچه ها روی فرم نمی آمدند و شاکی می شدند اما هیچکس دوست نداشت اعتبار و شرف خود را به خاطر مشکل با کسی زیر پا بگذارد.
کسی به کواچ خیانت نکرد. یادم نیست کدام بازی بود که باخته بودیم و وقتی به لابی هتل آمدیم با بازیکنان لهستان روبه رو شدیم. آنها فکر می کردند راحت 3 هیچ بازی را برده ایم اما آنقدر شرمنده و ناراحت بودیم که اصلا حرفی نزدیم و به اتاق های مان رفتیم.
فرق ولاسکو و کواچ
من خودم خیلی با کواچ راحت بودم. در زمان او هم بیشتر بازی می کردم اما ولاسکو به لحاظ فنی مربی بهتری بود. تا قبل از او والیبال ما سیستم نداشت. ولاسکو ریزه کاری ها را به یاد داد. اعتماد به نفس ما بالا رفت و روح تیم بزرگ شد. اما ما با ولاسکو افتخار خاصی به دست نیاوردیم. همه اتفاقات و افتخارات خوب در زمان کواچ بود چون رتبه چهارم لیگ جهانی، ششم دنیا و قهرمانی بازی های آسیایی را در زمان او به دست آوردیم. اگرچه فکر می کنم کواچ بین زمان بازیکن بودن و مربی بودن گیر کرده بود و همین به او ضربه می زد.
مقایسه من و سعید معروف
مقایسه من و سعید معروف کار درستی نیست. او در پست خودش یکی از باهوش ترین پاسورهای دنیاست و من هم در پست اسپکر یکی از بهترین ها و باهوش ترین ها هستم. اما می توانم بگویم امیر غفور از من زرنگ تر است یا محمد موسوی که هم اتاقی من در اردوهاست از همه شلخته تر است.(خنده)
شلوغ ترین و خوشحال ترین بازیکنان تیم ملی هم فرهاد قائمی و مجتبی میرزا جانپور هستند که همیشه این طوری اند. اول صبح که ما هنوز خوابیم و به زور بیدار شده، برای تمرین آماده می شویم، این دو نفر موزیک می گذارند و با صدای بلند گوش می دهند و با آن حرکات عجیب و غریب می کنند. کلا آدم های خوشحالی هستند.
درد دل های سوگند خورشیدی، همسر شهرام محمودی
شهرام یکتاست
این مثل را حتما شنیده اید که پشت سر هر مرد موفقی یک زن فداکار ایستاده است. وقتی سراغ شهرام محمودی، یکی از موفق ترین والیبالیست های این کشور رفتیم حیف بود که با همسر فداکار و صبورش حرفی نزنیم. او روبه روی ما نشست و از دغدغه هایش گفت؛ از اولویت های زندگی و دوست داشتنی هایش. این گفت وگوی کوتاهی است با یک همسر فداکار.
سختی ها زندگی با شهرام
شهرام آنقدر خوب است که نیازی به تعریف من ندارد و هیچ مشکلی برای من ایجاد نمی کند. تنها چیزی که گاهی من را آزار می دهد دوری اوست. یادم هست که آرسام یک ماهه نشده بود که شهرام با تیم ملی به لهستان رفت و خیلی دوست داشتم در کنارم باشد. من البته شهرام و زندگی حرفه ای او را درک می کنم و قبل از ازدواج از شرایط باخبر بودم. حتی وقتی شب ها آرسام گریه می کند سعی می کنم شهرام بیدار نشود که مبادا نتواند استراحت کند. بعضی وقت ها هم که با هم بیرون می رویم آنقدر دور و بر شهرام برای عکس و امضا شلوغ می شود که تصمیم گرفتیم اوقات فراغت را در خانه بگذرانیم.
مصدومیت های شهرام همیشه نگرانم می کند. وقتی در بازی با آرژانتین کمرش دچار مشکل شد واقعا ناراحت شدم. من همیشه حامی او هستم و خواهم بود. وقتی این جور اتفاقات برای شهرام می افتد واقعا دلم می لرزد. هیچ وقت هم از بازی هایش انتقاد نمی کنم. به نظرم او همیشه فوق العاده است.
شاید خیلی از مردم که بیرون زندگی ما هستند خیال کنند افرادی که با ورزشکاران حرفه ای ازدواج می کنند برای ثروت و خانه و زندگی با آنها همراه می شوند اما در مورد خودم می توانم بگویم اصلا این طور نبود. تنها شناخت و خوبی های خود شهرام باعث شد به او علاقه مند شوم. در آن زمان هم شهرام مثل الان بهره مند نبود. شهرام و آرسام برایم آنقدر مهم هستند که همه وقتم را حاضرم برای آنها بگذارم. می توانستم مثل هم سن و سالانم به تحصیل ادامه بدهم اما الان در کنار آرسام و شهرام خوشبختم.

عکس کمتر دیده شده خانواده شهرام محمودیشهرام محمودی در کنار دختر خارجی


شهرام محمودی در کنار ساحلپیشنهاد سایت دیلی :
بیوگرافی محمد جواد معنوی نژاد
بیوگرافی میلاد عبادی پور
بیوگرافی میر سعید معروف لکرانی
بیوگرافی امیر غفور
بیوگرافی مجتبی میرزا جانپور
بیوگرافی مسعود غلامی
بیوگرافی فرهاد قائمی
بیوگرافی عادل غلامی
بیوگرافی سید محمد موسوی عراقی
بیوگرافی مهدی مرندی
بیوگرافی سامان فائزی
بیوگرافی سلیم چپرلی

بیوگرافی و عکس اینستاگرام شهرام محمودی ۲۰۱۷ – ۹۶ ( biography Shahram Mahmoudi )

مطالعه بیشتر

دسته‌بندی نشده
26 بازدید