صداهای عجیب در سراسر جهان

شنیده شدن صداهای عجیب در آسمان موجب رعب و وحشت بسیاری از مردم شده است. اما این صدای ترسناک و شیپور مانند را چگونه باید تشریح کرد؟
فکر می‌کنید قربانیان مثلث برمودا هم‌اکنون کجا هستند؟ چه کسی استون‌هنج را بنا کرد؟ چه بلایی بر سر تمدن مایاها آمد؟ آیا یوفوها و موجودات فضایی واقعی هستند؟ به نظر شما بهشت در کجا واقع شده است؟ این‌ها از جمله سوالات بی‌پاسخی هستند که بشر امروز نمی‌تواند هیچ پاسخی برای آن‌ها ارائه کند. اما رویدادهای عجیب و غریب عالم همین‌جا خاتمه نمی‌یابند، چرا که رویدادهای غیرقابل توضیح دنیای اطراف ما، بسیار بیشتر از آن هستند که تصور می‌کنیم.
در تازه‌ترین این رویدادها، شنیده شدن صداهای عجیب در آسمان تیتر اول بسیاری از رسانه‌های خبری را به خود اختصاص داده است و اخیرا فیلمی در تلگرام دست به دست می‌شود که صداهایی ترسناک و شیپور مانند از آسمان آستارای ایران را در آن می‌توان شنید! در اصل این مسئله شایعات و گمانه‌زنی‌های بسیاری وجود دارد.
در سال‌های اخیر صداهای اسرارآمیزی از سرتاسر جهان به گوش می‌رسند. برخی از این صداها به اندازه‌ای بلند و ترسناک هستند که صدای دزدگیر اتومبیل‌ها را نیز در می‌آورند! آغاز این روایت عجیب و غریب به دهه قبل بازمی‌گردد. از آن زمان تاکنون، این غرش‌های عجیب و بسیار ترسناک، ساکنین مناطق مختلف جهان را با سوالات بسیاری رو به رو کرده است.
ما معمولا در زندگی روزمره خود صداهای بسیاری می‌شنویم. در بسیاری از موارد امکان تشخیص بلادرنگ علت این صداها غیرممکن است، چه بسا اینکه منشا این صداها از فضای خارج از زمین باشد! زمانی که صحبت از شنیده شدن صداهای عجیب در آسمان نقاط مختلف جهان به میان می‌آید، تنها یک ویژگی در بین آن‌ها مشترک شمرده می‌شود؛ هیچ فردی نمی‌تواند به طور صحیح منشا اصلی صدا را مشخص کند.
همزمان با شروع بحث‌های داغ و جنجالی پیرامون این صداهای عجیب در آسمان ، گروه‌های مذهبی مختلف در سراسر جهان این پدیده را به نشانه‌های آخرالزمانی نسبت دادند. واژه «صور» در مجموع ده مرتبه در آیات مختلف قرآن کریم به کار رفته است و در تعریف آن می‌خوانیم که با نواخته شدن «صور اسرافیل»، مقدمات برچیده شدن دنیا آغاز می‌شود.
اسرافیل یکی از چهار فرشته بزرگ الهی به شمار می‌رود و مهم‌ترین وظیفه او «دمیدن در صور» است که در پایان جهان اتفاق می‌افتد. در متون مذهبی آمده که این غرش بسیار بلند و ترسناک، در هر نقطه‌ای از عالم شنیده خواهد شد. بر اساس روایات موجود، نواخته شدن صور اسرافیل سه مرحله دارد که شامل «نفخ فزع»، «نفخ موت» و «نفخ بعث» است. با دمیدن نفخ اول در صور، جهانیان در ترس و وحشت فرو می‌روند و اولین نشانه‌های پایان دنیا پدیدار می‌گردد. در نفخ دوم کلیه موجودات می‌میرند و سرانجام با دمیده شدن نفخ سوم، موجودات عالم برای روز معاد مجددا زنده می‌شوند.
شنیده شدن صداهای عجیب در آسمان ، سر و صدای بسیاری را در میان جوامع و گروه‌های مذهبی به راه انداخت. برخی از آنان ادعا می‌کنند که صداهایی که اخیرا از آسمان به گوش می‌رسد، ویژگی‌های بسیار مشابهی با وعده‌های آخرالزمانی دارد. این صدای شیپور مانند در این مرحله ترس و وحشت جنبندگان عالم را در پی دارد. از طرفی همانطور که امروزه گزارش می‌شود، شنیده شدن این صدا محدود به نواحی خاصی از جهان نیست و در روزهای گذشته شایعات آن به آسمان ایران نیز راه پیدا کرده است!

مطالعه بیشتر

دسته‌بندی نشده
99 بازدید