علت پوسته شدن کف پا

عفونت های قارچی

شایع‌ترین دلیل پوسته پوسته شدن پاها عفونت های قارچی، مانند پای ورزشکار، هستند، اگرچه همواره ممکن است تشخیص داده نشوند. عفونت های قارچی ممکن است بارها و بارها خود را در قالب پوسته پوسته شدن پوست نشان دهند، اما چون بیماران خارشی احساس نمی کنند از این مساله آگاه نیستند که با یک عفونت قارچی مواجه شده اند. اگر پوست شما به طور اسرار آمیزی به ناگاه پوسته پوسته می شود، در کوتاه‌ترین زمان به پزشک مراجعه کنید تا دلیل دقیق آن مشخص شود. وجود عفونت قارچی روی پوست می تواند به راحتی ناخن های پا را نیز درگیر کند که درمان آن می تواند بسیار دشوارتر باشد.

تعریق زیاد

تعریق بیش از حد و محیط مرطوب اغلب موجب شکل گیری عفونت های پا می شوند که به پوسته پوسته شدن پوست منجر می شود. این به معنای آن است که رژیم ورزشی شما می تواند به شکل گیری عفونت های باکتریایی یا قارچی و در نتیجه پوسته پوسته شدن پاها منجر شود. اگر فکر می کنید با یکی از این عفونت ها مواجه شده اید به پزشک مراجعه کنید.

آفتاب سوختگی

در شرایطی که قسمت هایی از بدن ماند صورت، پشت و شانه ها به طور معمول با استفاده از محصولات ضد آفتاب در برابر آفتاب سوختگی محافظت می شوند، اما پاها کمتر در این زمینه مورد توجه قرار می گیرند. آفتاب سوختگی ها می توانند به پوسته پوسته شدن پوست و دیگر موارد ترسناک منجر شوند. اجازه ندهید پاها بدون محافظت در برابر پرتوهای مضر فرابنفش خورشید قرار بگیرند.

اگزما

اگزما یک بیماری پوستی است که می تواند خود را از طریق پوسته پوسته شدن پوست نشان دهد. اگزما می تواند موجب پوسته پوسته شدن، خارش، و خشکی در سراسر بدن از جمله کف پاها شود. اگرچه بسیاری از مردم اگزما را در کودکی تجربه می کنند، اما امکان ابتلا به آن در بزرگسالی نیز وجود دارد.

کم آبی بدن

کم آبی بدن می تواند موجب خستگی، کاهش نرخ سوخت و ساز، پدیدار شدن جوش ها و البته پوسته پوسته شدن پوست شود. اگر به میزان کافی آب ننوشید، پوسته پوسته شدن پوست در هر نقطه از بدن آغاز می شود. همواره به خاطر داشته باشید که آب دوست شما محسوب می شود. البته در مصرف آب نیز نباید زیاده روی کنید.

شرایط عادی بدن

اگرچه دلایل مختلف و عجیبی برای پوسته پوسته شدن پاها وجود دارند، اما این مساله همواره بد نیست. بدن به طور طبیعی به خلاص شدن از شر سلول های مرده پوست تمایل دارد و از این رو، لایه برداری پوست پاها به عنوان مثال با سنگ پا می تواند به از بین بردن سلول های مرده و بازتولید سلول های جدید کمک کند.

مطالعه بیشتر

دسته‌بندی نشده
78 بازدید