بیوگرافی و عکس فائزه هاشمی ( biography Faezeh Hashemi )

بیوگرافی و عکس فائزه هاشمی ( biography Faezeh Hashemi )

بیوگرافی و عکس فائزه هاشمی رفسنجانی فرزند دختر اکبر هاشمی رفسنجانی را در سایت دیلی مشاهده نمایید .

بیوگرافی فائزه هاشمی

فائزه هاشمی رفسنجانیتولد ۱۷ دی ۱۳۴۱ در قم) دومین دختر اکبر هاشمی رفسنجانی، مدیرمسئول سابق روزنامه زن، فعال سیاسی، نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره پنجم، عضو حزب کارگزاران سازندگی و رییس فدراسیون اسلامی ورزش زنان است.

فعالیت سیاسی

از بین دختران هاشمی، فائزه تنها دختری است که وارد سیاست شد. فائزه هاشمی در میان افکار عمومی ایران، چهره ای اصلاح طلب محسوب می شود. او در دوره پنجم مجلس شورای اسلامی با رای بالایی نماینده مردم تهران شد و نماینده دوم تهران در مجلس پنجم بود.

فائزه هاشمی درباره فعالیتهایش در مجلس پنجم می گوید : “فعالیت های من در مجلس سه بعد داشت: مسائل روز جامعه، به خصوص مسائل سیاسی، مسائل مربوط به زنان و مسائل مربوط به ورزش.” شرکت او در انتخابات مجلس ششم با شکست همراه بود که باعث کناره‌گیری او از سیاست شد.

فائزه هاشمی هم چنین رئیس شاخه زنان حزب کارگزاران سازندگی است.

فعالیت ورزشی

فائزه هاشمی از سال ۱۳۶۹ ریاست فدراسیون اسلامی ورزش زنان را بر عهده داشت. در خرداد ۱۳۹۰ به دفتر فائزه هاشمی در ساختمان فدراسیون اسلامی ورزش زنان حمله شد و فدراسیون اسلامی ورزش زنان در مرداد ماه ۱۳۹۰ به دلیل تعلق نگرفتن بودجه کافی از سوی سازمان تربیت بدنی، تعطیل شد.

این فدراسیون با ریاست فائزه هاشمی اقدام به برگزاری بازی‌های اسلامی زنان می کرد که چهارمین دوره بازی‌های اسلامی زنان در تهران برگزار شد.

هم چنین نشریه «مسلم نیوز» پرتیراژترین نشریه اقلیت ها در انگلستان، به منظور ارتقا جایگاه مسلمانان مقیم انگلستان از سال ۲۰۰۰، جوایزی را با نام مسلمانان پیشگام و صاحب نام در حیطه های روابط عمومی، بهداشت، سلامت، توسعه، ارتباطات، تحصیلات، فرهنگ، اقتصاد و رسانه ها به اجرا گذاشته است، که جایزه شایستگی ورزش را به نام «جایزه فائزه هاشمی» نامگذاری کرده است.

فائزه هاشمی درباره این جایزه می گوید : ” علت این انتخاب ابتکار تاسیس فدراسیون اسلامی ورزش زنان و راه اندازی مسابقات زنان مسلمان در جهان توسط من است. به همین منظور من به عنوان رئیس فدراسیون اسلامی ورزش زنان برای شرکت در دهمین مراسم جایزه «مسلم» نیوز و اهدا جایزه «فائزه هاشمی» در حوزه ورزش به منتخب آن، در روز ۲۴ اسفندماه ۱۳۸۸ در این مراسم حاضر شدم. حبیب کولو توره کاپیتان باشگاه لفوتبا منچستر سیتی و بازیکن تیم ملی ساحل عاج، برنده امسال این جایزه بود که در سفرم به انگلیس جایزه را اهدا کردم.”

فائزه هاشمی

مونا لاهوتی دختر فائزه هاشمی و نوه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

مطاب مرتبط در سایت دیلی :

بیوگرافی و عکس فائزه هاشمی ( biography Faezeh Hashemi )

مطالعه بیشتر

دسته‌بندی نشده
71 بازدید