بیوگرافی و عکس اینستاگرام مبینا نصیری( biography MOBINA NASIRI )

بیوگرافی و عکس اینستاگرام مبینا نصیری( biography MOBINA NASIRI )

بیوگرافی کامل مبینا نصیری مجری زن مشهور ایرانی به همراه عکسهای جدید مبینا نصیری را در سایت دیلی مشاهده نمایید .
جوان هنرمندی که توانسته در اجرا خیلی موفق عمل کند و توجه مخاطبان زیادی را به سوی خود جلب کند، و با اجراهای خوب خود در شبکه های مختلف اسم و رسمی در میان مخاطبان تلویزیون دست و پا کند. مبینا نصیری جوان است و با اراده.
او که این روزها در شبکه سلامت و جام جم برنامه دارد بسیار نقد پذیر و پر انرژی است. پای حرف های این مجری جوان وآینده دار کشورمان می نشینیم تا بیشتر با او آشنا بشویم

بیوگرافی مبینا نصیری
من مبینا نصیری متولد 1368 و  ۱۸ ساله از تهران… شوخی بود… من مبینا نصیری هستم… خورده ای سالم. مترجم، مجری، گوینده و نویسنده ای که در موسیقی هم فعالیت های کوچیکی دارم.
از برنامه هایی که داشتید بگوئید؟
خب خیلی زیاده اگر بخوام به تفصیل توضیح بدم اما «سیمای خانواده و صبح بخیر ایران » در شبکه یک- «خانه مهر » در شبکه جام جم- «برنامه امروز » شبکه سه- «امروز هنوز تموم نشده و شبکه هر ایرانی شبکه »۱ ویژه برنامه های مناسبتی شبکه ۱ مثل سال تحویل و در حال حاضر در شبکه سلامت و جام جم مشغولم.

چطور شد که از رادیو به تلویزیون آمدید؟
از ابتدای کارم در رادیو پیشنهادهای مختلفی برای اجرا در تلویزیون داشتم که باعث شد به تلویزیون نقل مکان کنم اما همچنان گویندگی در رادیو رو هم ادامه می دم کما بیش.
اولین اجرایتان در تلویزیون با کدام برنامه بود؟
برنامه آفتابگردون شبکه ۲ در سال ۱۳۸۷ که برای نوجوان ها ساخته می شد.
باز خورد آن در بین مخاطبانش چگونه بود؟
خب من از اواسط پخش به تیم اضافه شدم و آفتابگردون دیده شده بود و بین نوجوان ها جای خودش را پیدا کرده بود.

از تجربه اجرا در شبکه جام جم بگوئید؟
شبکه جام جم به دلیل اینکه طیف متفاوتی از مخاطبان رو داره فضای متفاوتی رو هم در اجرا می طلبه. برنامه های این شبکه برای ایرانیان خارج از کشور تهیه و تولید و پخش می شه و اون ها دوست دارن بیش تر از حال و هوای ایران ببینن و بشنون به همین دلیل می طلبه که مجری با مختصات، جغرافیا و اقلیم ایران آشنایی داشته باشه.

برنامه جوانی بیشتر حول چه محورهایی بود؟
وای یادش بخیر برنامه جوانی اولین تجربه اجرای من در شبکه جام جم و در یکی دو سال اول اجرام در تلویزیون بود. برنامه بسیار موفقی به تهیه کنندگی خانم سپیده کامرانی بود که مسائل و دغدغه های جوون ها رو به زبان طنز مطرح می کرد و تونسته بود مخاطبان زیادی پیدا کنه.

تعریف شما از یک مجری موفق چیست؟
مجری موفق فارغ از فاکتورهایی مثل چهره، صدا، سواد و پوشش کسی است که بتونه ارتباط خوبی با مردم برقرارکنه، مجری موفق کسی است که وقتی مردم کانال ها رو برای پیدا کردن یک برنامه خوب عوض می کنن روی تصویر مجری کانال رو نگه دارن.
برای اجرای برنامه هایتان از کسی هم مشاوره می گیرید؟
در یکی دو سال شروع کارم در رسانه بله در تمامی کارهام با استادم مهران دوستی مشورت می کردم اما بعد از فوت ایشون خیر.
فرق مجری و گوینده در چیست؟
گوینده کسی است که از روی متن آماده که قبلا توسط تیم نویسندگان نگاشته شده می خونه و دخل و تصرفی در محتوا نداره در حالیکه مجری اکثر کلمات و جملاتش بداهه و به پشتوانه سواد و مطالعه شخصی خودشه.
دیده شدن چه حسی دارد؟
دیده شدن محسنات و مخاطرات خاص خودش رو داره. از برخی وجوه عالیه و از بعضی جهات تلخ. روزهای تلخ و شیرین و لحظه های فراز و فرود فراوانی داره.

مردم با کدام برنامه بیشتر با شما آشنا شدند؟
امروز هنوز تموم نشده و شبکه هر ایرانی که هر دو از شبکه یک تلویزیون پخش می شود.
شما در شبکه های مختلف تجربه اجرا داشتید با کدام شبکه بیشتر و راحت تر بودید؟
بله من در شبکه ۱، ۲، ۳ ، آموزش، جام جم، شبکه شما، شبکه تهران و شبکه سلامت اجرای برنامه داشتم که البته شبکه یک رو خونه همیشگی خودم می دونم.
مجری چقدر در موفقیت یک برنامه نقش دارد؟
موفقیت یک برنامه حدود هفتاد درصد به توانایی مجری و بعد هم سبک و فضای برنامه، آیتم ها و حتی شبکه ای که اون برنامه رو پخش می کنه بستگی داره استاد مرحوم مهران دوستی می گفت یک برنامه متوسط با یک مجری با توانایی بالا دیده میشه در حالیکه یک برنامه خوب با یک مجری نه چندان توانمند نمی تونه موفق باشه.

مخاطب چگونه حس واقعی یک مجری را زمان اجرا تشخیص می دهد؟
در تلویزیون حتی پلک زدن شما هم غلو شده دیده می شه بنابراین تمامی احوالات مجری هم غلو شده دیده خواهد شد. شادی، غم، احساس صمیمیت و یا احوالات دیگر هیچکس نمی تونه نقش بازی کنه چرا که در نهایت مخاطب ممکنه خودش هم حتی ندونه برای چی اما میگه این مجری به دلم نمی شینه! دلیلش اینه که اون آدم خودش نیست به همین دلیل مردم نمی تونن باهاش ارتباط برقرار کنن.
چگونه خود را برای اجرای یک برنامه آماده می کنید؟
پیدا کردن مطالب مرتبط با برنامه، قبل از اون سعی می کنم فضای برنامه رو تشخیص بدم و حالم رو با فضای برنامه تطبیق بدم و در نهایت حتما قبل برنامه دوش می گیرم.
سخت ترین کار در اجرا چیست؟
به نظرم اجرا خودش فی نفسه جزو سخت ترین کارهاست که انجامش در توانایی هر کسی نیست یا بهتره بگم درست انجام دادنش در توانایی هر کسی نیست. در اجرا تو خود خودتی. خود واقعی ات و اگر خود واقعی زیبایی نداشته باشی مردم دوستت نخواهند داشت ما اونطوری حرف می زنیم که زندگی می کنیم.

رفتار مردم با شما در کوچه و خیابان چگونه است؟
در اجرای برنامه باغ رمضان که امسال ما در ماه رمضان بر عهده داشتیم به تهیه کنندگی محمد سلوکی یک شب از استیج اومدم پایین. یه خانومی اومد جلو به من گفت یه حرفی تو دلم مونده باید بگم. من اینجور برنامه ها زیاد اومدم. شما جلوی دوربین و پشت دوربینتون یکی بود. برای مردم قیافه نمی گیرید. همین یک جمله برای من کافیه که بدونم دارم راهم رو درست می رم. مادرم از بچگی شاید زمانی که خیلی هم عقلمون نمی رسید بهمون می گفت تواضع و مناعت طبع داشته باشید. این جمله مادرم همیشه با منه.
رابطه تان با دیگر مجری ها چگونه است؟
دوستان زیادی دارم که همواره همراه من بودن که اگر بخوام اسم بیارم بیش از بیست اسم از مجریان مطرح تلویزیون رو در بر می گیره و من همیشه ممنون محبت هاشون هستم.
دغدغه این روزهای خانم نصیری چیست؟
دارم فکر می کنم ولی می بینم خدا رو شکر دغدغه شخصی ندارم. اما دغدغه های اجتماعی زیادی دارم که امیدوارم روزی بتونم برنامه خوبی در تلویزیون براشون بزارم.
به بازیگری هم فکر می کنید؟
بله. قبلا هم پیشنهادات بسیار خوبی برای بازی داشتم که به دلیل مشغول بودن در اجرا نتونستم قبول کنم اما فکر می کنم به زودی تجربه کوتاهی در بازی داشته باشم.
رویای کودکی شما اجرا بود؟
خیر. رویاهای زیادی در دیگر حوزه های هنری داشتم.

ظاهر و پوشش در اجرا چقدر مهماست؟ دیده شده لباس های شما همیشه متفاوت بوده و اولین مجری خانومی بودید که مانتوهایی با طرح های معماریو کاشی کاری ایرانی پوشیدید؟
بله. پوشش نقش اساسی و مهمی داره و نمی تونید تصور کنید چقدر در قاب تصویر می تونه تاثیرگذار باشه. من هم از این تاثیر استفاده کردم و تلاش کردم تا معماری زیبای ایرانی و اسلامی مدرن رو در قالب لباس احیا کنم که بسیار هم با استقبال مردم مخصوصا خانم ها مواجه شده طوری که این روزها مانتوی کاشی کاری که برای اولین بار توسط من معرفی شد در تن خیلی از بانوان می بینم.
جذابیت اجرا در چیست؟
زنده بودنش و اینکه خود واقعی ات رو دوربین می گیره تو بازیگر نیستی که نقش بازی کنی تو با کلمات خودت با سبک زندگی خودت با مردم حرف می زنی و این خیلی جذابه.
مشوق شما در اجرا چه کسی است؟
خواهرم.
یک خاطره از اجرا؟
اجراهای من که پر از خاطره است. حتی بعضی اش برای مردم هم خاطره شده مثل حضور دختران حمید استیلی در برنامه ام در روز دختر و حرف های بامزه شون و اتفاقات دیگری که در اجرای من افتاد.
شما نقد پذیر هستید یا فقط کارخودتان را می کنید؟
به شدت نقد پذیرم و معتقدم کسی که نقد می کنه البته با نگاه حرفه ای و به دور از رفتارهای مغرضانه در واقع محبت بزرگی بهت می کنه که شایسته تقدیره.
چه چیزهایی در زندگی شما حضور فعال دارند؟
آشپزی، هنر، خوندن کتاب و شعر، رصد اخبار و ورزش.

در حال حاضر چه برنامه ای در دست اجرا دارید؟
برنامه خانواده یک شبکه یک، برنامه همین امروز شبکه سلامت و برنامه خانه مهر شبکه جام جم.
از روزهای ممنوع التصویریتان بگوئید؟
روزهای سخت و در عین حال شیرینی بود شیرینی بخاطر محبت و حمایت مردم و سخت بخاطر دوری از مردم.
برنامه هایی را که اجرا می کنید را نگاه می کنید؟ چرا؟
بله. با نگاه انتقادی و برای برطرف کردن کاستی ها.
به نظر خودتان نقطه ضعف شما در اجرا چیست؟
گاهی خیلی هیجان زده می شم.
و نقطه قوت؟ شما تنها مجری هستید که دیده شده یک شعر طولانی رو حفظ کردید و حدود 5 دقیقه روی آنتن خوندید؟
بله. گاهی مردم می پرسن چجوری این همه شعر رو حفظ کردی؟ حتی یک بار یادمه در یک برنامه ای که یک بحر طویل رو خوندم پیامک اومد که مگه میشه این همه شعر رو حفظ کرد. مجری داره از روی اتوکیو می خونه که کارگردان دوربین رو چرخوند و مردم دیدند که اتوکیویی در کار نیست. مهم ترین نقطه قوت یک مجری عشق به کارش داشته باشه که می تونه وادارش کنه ساعت ها اجرا کنه وقت بگذاره تا بتونه لحظات متفاوتی رو خلق کنه.
از کدام یک از مجریان موفق الگو می گیرید؟
اپُرا ونیفری رو نگاه می کنم و سعی می کنم از صمیمیت و فضای دوستانه برنامه هاش الگو بگیرم.
چقدر حرف هایتان روی آنتن بداهه است؟
از الف تا ی حرف هایم بداهه است.
کدام یک از برنامه هایی که تا به حال اجرا کرده اید را بیشتر از همه دوست دارید؟ چرا؟
«شبکه هر ایرانی » که از شبکه ۱ پخش می شد بخاطر فضای شاد و موسیقیایی که داشت و می تونستم در اون برنامه ارتباط خیلی صمیمی و نزدیکی با مخاطب بگیرم.
حرف آخر
متشکرم از شما و همکارانتون و ممنون از همه کسانی که از اولین روزهای شروع کارم تا الان در کنارم بودند و ازشون یاد گرفتم. خسته نباشید.پیشنهاد سایت دیلی :
بیوگرافی محمودرضا قدیریان
بیوگرافی احسان علیخانی
بیوگرافی مژده لواسانی
بیوگرافی پریچهر قنبری
بیوگرافی حامد تهرانی علوی
بیوگرافی نجمه جودکی
بیوگرافی صبا راد

بیوگرافی و عکس اینستاگرام مبینا نصیری( biography MOBINA NASIRI )

مطالعه بیشتر

دسته‌بندی نشده
91 بازدید