بیوگرافی و عکس بازیگر زن مشهور مهوش صبرکن

بیوگرافی و عکس بازیگر زن مشهور مهوش صبرکن

مهوش صبرکن بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون از شرایط حاکم بر تهیه فیلم ها و دستمزد بازیگران انتقاد کرد. مهوش صبرکن در صحبت هایش گفت که اگر به عقب برگردم پیتزا فروشی می زنم!!!

مهوش-صبر-کن

بیوگرافی مهوش صبرکن

مهوش صبرکن متولد خرداد ماه سال ۱۳۳۹ در شیراز می باشد. وی از سال ۱۳۵۶ با تئاتر حرفه ای شروع به کار کرد و در حدود ۲۰ نمایش حضور یافت.

از ابتدای کار تئاتر در تلویزیون نیز فعالیت داشت و در کنار بازی در تله تئاترهای تلویزیونی و سریال در شیراز به آموزش کودکان و نوجوانان در زمینه تئاتر پرداخته است و هم اکنون نیز به عنوان بازیگر مشغول به کار است.

 

مهوش-صبر-کن

مهوش صبرکن بازیگر قدیمی و پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون و همسر محمود پاک نیت است که ایشان هم از بازیگران خوب و قدیمی می باشند. مهوش صبرکن در صحبت هایی به شرایط موجود بر تهیه فیلم ها و استفاده از بازیگرانی که برای تهیه کننده هزینه ندارند اعتراض کرد و این وضعیت را باعث کمرنگ شدن حضور پیشکسوتان دانست.

مهوش صبر کن در خصوص کمتر دیده شدن بازیگران پیشکسوت گفت:به نظر من در حال حاضر تهیه کنندگان تمایل دارند در پروژه‌هایشان از بازیگرانی استفاده شود که با دستمزد کمتری حاضر به همکاری هستند یا حتی مجانی کار می‌کنند و یا در مواقعی برای بازی در یک فیلم به تهیه کننده پول هم می‌دهند.

وی درباره‌ تسهیلاتی که باید در دوران بازنشستگی برای هنرپیشه‌ها در نظر گرفته شود گفت:مسائل مالی و مادیات از مهمترین عواملی هستند که دولت باید به آن‌ها توجه کند. به تازگی مؤسسه پیشکسوتان به سرپرستی آقای عظیمی با این که قدمت چندانی ندارد، رسیدگی زیادی به وضعیت بازنشستگان می‌کند.

صبرکن درباره‌ بازنشستگی به عنوان یک دغدغه شغلی عنوان کرد:بازیگرانی که در کنار این شغل، شغل و حرفه‌ دیگری دارند با بازی کردن تأمین روحی می‌شوند، ولی کسانی که فقط شغل بازیگری دارند و این کار حرفه‌ اصلی آن‌ها است در دوران بازنشستگی خود پول اندکی دارند؛ خود من اگر زمان به عقب برگردد یک مغازه‌ پیتزا فروشی می‌زدم!

وی ادامه داد:بازنشستگی داریم تا بازنشستگی؛ ما بازنشسته شدیم، ولی از لحاظ توانایی واقعا می‌توانیم که باز هم ادامه دهیم.

 

مهوش-صبر-کن

 

صبر کن در پاسخ به این سؤال که آیا یک بازیگر در دوران حرفه‌ای خود درآمدی به دست خواهد آورد که در دوران بازنشستگی هم از آن استفاده کند پاسخ داد:سینما را باید از تلویزیون جدا کرد چون درآمد سینما تفاوت زیادی با دستمزدهای تلویزیون دارد، درآمد یک بازیگر در اندازه‌ای نیست که بتواند برای دوران پیری خود پس انداز کند. فقط این مشکل مخصوص بازیگران نیست؛ بلکه هنرمندانی که در پشت صحنه فعالیت می‌کنند هم این مشکل را دارند.

وی در پایان در خصوص تقاضایی به مسئولین گفت:جوانان دارای تحصیلات آکادمیک باید به کار گرفته شوند، کسانی هستند که سال‌ها در سینما تحصیل کرده‌اند، استعداد لازم را دارند اما در کارها استفاده نمی‌شوند. مسئولین باید روش مناسبی برای دستمزد دادن ایجاد کنند.

 

مهوش-صبر-کن

مشهور مهوش صبرکن و همسر بازیگرش محمود پاک نیت

مهوش-صبر-کن

مهوش صبرکن، بیوگرافی و عکس بازیگر زن مشهور مهوش صبرکن

مطالعه بیشتر

دسته‌بندی نشده
58 بازدید