من لباس چی بپوشم تا جذاب شوم ؟

من لباس چی بپوشم تا جذاب شوم ؟

%da%86%db%8c-%d8%a8%d9%be%d9%88%d8%b4%d9%85

لباس یکی از دغدغه های دائمی اکثر خانومهاست. طوری که هر مهمونی یا مراسمی میشه، اولین چیزی که به زبون میارن اینه که “من چی بپوشم؟”  در امر لباس پوشیدن، مهمترین مساله مرتب بودن هست و هیچ اشکالی نداره که ما در مجلسی لباس تکراری بپوشیم. در این مطلب کمی راجع به لباس ها و موارد استفادشون و فرهنگ لباس پوشیدن صحبت میکنیم.

یه پیشنهاد خوب میتونم بهتون بدم و اون اینه که برای پوشیدن لباسهاتون، اگر فکر میکنین تکراری هست، ترکیب رو عوض کنین. یعنی همیشه یک ست لباس رو باهم نپوشین. یک تاپ رو میشه یه بار با دامن پوشید و یه بار با شلوار و این اصلا اتفاق ناخوشایندی نیست.

%da%86%db%8c-%d8%a8%d9%be%d9%88%d8%b4%d9%85

لباس های مارک چه فرقی دارن؟

متاسفانه این فرهنگ اشتباه داره در خونواده های ما شکل میگیره که هرکی لباس های متفاوت تر و مخصوصا مارک بپوشه با کلاس تر و شیک تره. لباس زیبا زیباست. حالا میخواد مارک باشه یا نباشه. جنس مرغوب، مرغوبه و جنس نامرغوب، نامرغوب. حالا میخواد مارک باشه یا نباشه. البته که لباسهای مارکی که در حال حاضر در کشور ما هستن، هیچکدوم اصل نیست و همه تولید چینه. البته چین اگر درجه یک باشه، جنس خوبیه ها. ولی هرچی که هست به نظر من به اندازه ارزشش می ارزه. نه اینکه به خاطر یک برند خاص، قیمتش چند برابر ارزشش باشه.

%da%86%db%8c-%d8%a8%d9%be%d9%88%d8%b4%d9%85

چطور شیک پوش باشیم؟

در هر صورت، همونطوری که گفتم مهم مرتب بودنه و اینه که پوشش ما رو شیک میکنه. در لباس پوشیدن ترکیب رنگهای درست و متناسب رو استفاده کنین که در مرتب بودن خیلی موثره. هرچی رنگهای ناهمخوان بیشتری رو استفاده کنین نامنظم تر به نظر میرسه. اینکه لباس سایز خودتون رو بپوشین هم خیلی به شیک پوش بودنتون کمک میکنه. لباس خیلی گشاد یا خیلی تنگ، برای شما خیلی خوشایند نیست. تمیز بودن هم یکی دیگه از مسائلی هست که درشیک پوش بودن شما نقش زیادی داره. اینکه مثلا لباستون خاکی نباشه و یا از لباسهای رنگ و رو رفته برای مهمونی استفاده نکنین.

%da%86%db%8c-%d8%a8%d9%be%d9%88%d8%b4%d9%85

لباس رسمی و غیر رسمی

لباس های رسمی لباسهایی هستن که مناسب مراسمات رسمی ان و راحت نیستن. لباسهایی هستن که توشون به قولی باید عین عصا بمونیم و نمیشه زیاد باهاشون ورج و وورجه کرد. برای آقایون معمولا کت و شلوار هست و برای خانومها معمولا پیراهن های بلند، کت و دامن یا کت و شلواره. این لباسها مناسب مهمونی های خودمونی و یا بیرون رفتن ههای معمولی نیست و چون راحت نیستن، نمیشه بیشتر از چند ساعت تحملشون کرد و اذیت کننده ان. این لباسها معمولا کیپ تن دوخته میشن. لباس های غیر رسمی هم اونایی هستن که توی مهمونی های خودمونی و رفت و آمد های دوستانه یا  برای بیرون رفتن های معمولی میپوشیم.

 

%da%86%db%8c-%d8%a8%d9%be%d9%88%d8%b4%d9%85

با این توصیفات هر کسی با توجه به اینکه چه شخصیتی داره و علایقش و منشش چطوره و همچنین با توجه به این موضوع که در چه مراسمی قراره حضور داشته باشه، لباس مورد نظرش رو انتخاب میکنه.

من لباس چی بپوشم تا جذاب شوم ؟

مطالعه بیشتر

دسته‌بندی نشده
74 بازدید