چگونگی و نحوه دریافت یاراکارت در سال 96

چگونگی و نحوه دریافت یاراکارت در سال 96


بانک کشاورزی، این کارت، با هدف سهولت در انجام امور بانکی کشاورزان و روستائیان برای خرید ملزومات، ابزارها و نهاده‌های کشاورزی، صادر  می‌شود  و در اختیار آنان می‌گیرد.

براساس این گزارش سایت دیلی، سقف اعتبار این کارت‌ها ۵۰ میلیون ریال است که  از طریق شعب بانک کشاورزی صادر و در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت. همچنین حساب یارانه‌ای افرادی که مشمول استفاده از این کارت می‌شوند، به عنوان تضمین در نظر گرفته شده است و اقساط آن از محل یارانه پرداختی تسویه خواهد شد.
به گزارش دیلی ، اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ نمونه آزمایشی  این کارت در یکی از استان‌ها اجرایی شد و  در خرداد ماه سال جاری نیز به عنوان خدمتی جدید در سراسر کشور عملیاتی خواهد شد.

مبلغ وام با ضمانت یارانه نقدی یارا کارت

همزمان با واریز هفتاد و ششمین مرحله یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار، سیف رئیس کل بانک مرکزی خبر از ابلاغیه جدید به بانک ها برای پرداخت وام تا سقف 5 میلیون تومان به یارانه بگیران داد.یارانه

یارانه
 حال با وجود گذشت حدود یک هفته از این ابلاغیه بانک ها هنوز استرات پرداخت وام خرید کالا را به مشتریان خود نزده اند و منتظر تامین منابع برای پرداخت وام هستند.
حال با این اوصاف میزان تسهیلات به سرپرستان خانوار براساس تعداد اعضای خانوار از یک میلیون و 260 هزار تومان شروع و تا 5 میلیون تومان ادامه می یابد.
همچنین باز پرداخت یاراکارت 36 ماهه و با سود 18 درصد و از محل واریز یارانه خواهد بود که در این بین بانک ها می توانند برای ضمانت بیشتر از مشتریان سفته و ضامن درخواست کنند که در صورت قطعی یارانه مشکلی برای باز پرداخت وام ایجاد نشود.
علاوه بر این امکان انتقال و برداشت وجه نقد از یاراکارت وجود ندارد و تنها سرپرستان خانوار می توانند برای خرید و تامین نیازهای خود از این کارت استفاده کنند.
در حال حاضر بانک کشاورزی جز اولین بانک ها در اجرای طرح یاراکارت است که در رزوها و هفته های آتی سایر بانک ها نیز به لیست پرداخت کننده تسهیلات اضافه می شوند.
جزئیات یاراکارت براساس تعداد اعضای خانوار به شرح جدول زیر است:
نحوه دریافت یاراکارت
نحوه دریافت یاراکارت ,در حالی که هفتاد و ششمین مرحله یارانه نقدی پنجشنبه شب(25 خرداد ماه) به حساب
سرپرستان خانوار واریز شد که سیف رئیس کل بانک مرکزی خبر از ابلاغیه جدید به بانک‌های برای پرداخت
وام 5 میلیون تومانی به یارانه ‌بگیران با ضمانت حساب یارانه داده بود.
یاراکارت کارت خریدی است که در ابتدا موجودی آن 5 میلیون تومان بوده و امکان نقل و انتقال و برداشت این وجه
از از کارت وجود ندارد و تنها می‌توان با آن خرید کرد و هدف از ارائه چنین کارت‌هایی افزایش قدرت خرید مردم است.

یاراکارت به تمامی سرپرستان خانواری که در لیست دریافت یارانه قرار دارند پرداخت می‌شود و ضمانت پرداخت این وام
در ابتدا تنها حساب یارانه بوده ولی در اصل ابلاغیه این موضوع به بانک‌ها آمده است
که شعبات بانک‌ها می‌توانند با دریافت سفته و درخواست ضامن در جهت تضمین بازپرداخت وام از وام‌گیرندگان اقدام نمایند.
این کارتهای اعتباری جدید در قالب عقد مرابحه صادر شده و تسهیلات به‌صورت نسیه اقساطی به اشخاص داده می‌شود. بازپرداخت اقساط نیز به‌صورت مستقیم از حساب یارانه افراد صورت خواهد گرفت. در مرحله اول سقف تسهیلات اعطایی از طریق این سازوکار 50 میلیون ریال خواهد بود. مهلت بازپرداخت تسهیلات حداقل 36 و حداکثر 60 ماه خواهد بود. به‌جز برداشت وام از یارا کارتهای اعتباری سایر عملیاتهای بانکی از قبیل برداشت وجه، انتقال وجه و برداشت کارمزد از طریق کارتهای مذکور امکان‌پذیر نخواهد بود.
گزارش میدانی میزان از بانک‌ها حکایت از عدم شروع پرداخت تسهیلات 5 میلیون تومانی به یارانه‌بگیران دارد و حال باید منتظر ماند و دید با وجود ابلاغیه بانک مرکزی در جهت ارائه یاراکارت به سرپرستان خانوار این امر از چه زمانی عملی خواهد شد.


پیشنهاد سایت دیلی :
میزان و مبلغ وام دریافتی با یارانه نقدی یاراکارت چقدر است؟
شرایط دریافت و پرداخت وام ۵ میلیونی سرپرست خانوارها
اسامی بانک های پرداخت سود سهام عدالت
آخرین مهلت ثبت شماره شبا سهام عدالت ۹۶ مشمولان
اسامی بانک هایی که وام ازدواج می دهند
بالاترین سود روز شمار کدام بانک می باشد ؟
وضعیت پرداخت وجوه سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری ثامن + آخرین آخبار
آیا موسسه مالی و اعتباری ثامن ورشکست شده است ؟

چگونگی و نحوه دریافت یاراکارت در سال 96

مطالعه بیشتر

دسته‌بندی نشده
27 بازدید